KADRA PEDAGOGICZNA WIZJA I MISJA HISTORIA SZKOŁY PATRON SZKOŁY CERTYFIKATY MODEL ABSOLWENTA - PRACE UCZNIÓW NASZE TRADYCJE PRZYJACIELE SZKOŁY NASI DARCZYŃCY I PARTNERZY REALIZOWANE PROGRAMY I PROJEKTY INNOWACJA "Interaktywny język polski" INNOWACJA "Lektury na planszy" INNOWACJA "Zróbmy coś pięknego" INNOWACJA "Czas na TIK!" INNOWACJA "W świecie szyfrów" INNOWACJA "W świecie dramy" INNOWACJA "Gry na lekcjach matematyki" INNOWACJA "English around the world" LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI OPIEKA MEDYCZNA GAZETKA "Szkolne Wieści"

WIZJA I MISJA

Wizja szkoły:
Od lokalnego patrioty do tolerancyjnego Europejczyka

Misja szkoły:

„ Dziś wychowujemy i uczymy tego,

co jutro uczniowie zrozumieją,

że pojutrze będzie im to potrzebne.”

Jesteśmy po to aby:

1. Przygotować uczniów do dalszej nauki i życia w dynamicznie zmieniającym się świecie XXI wieku;

2. Wyposażyć uczniów w wiedzę niezbędną dla potrzeb samorealizacji, rozwoju osobistego, aktywnego obywatelstwa, integracji społecznej oraz zatrudnienia;

3. Zapewnić wysoką jakość nauczania, wychowania i opieki w klimacie życzliwości, profesjonalizmu, bezpieczeństwa i dobrej organizacji pracy;

4. Pomagać uczniom w rozwoju ich talentów, pasji, zainteresowań;

5. Wspierać rodzinę w procesie wychowania młodego człowieka;

6. Motywować i wspierać pracowników, aby z satysfakcją i zaangażowaniem wykonywali swoją pracę;

7. Cieszyć się uznaniem środowiska.

Absolwent ośmioletniej Szkoły Podstawowej nr 40

1. Sprawnie posługuje się językiem polskim, porozumiewa się w językach obcych.

2. Jest otwarty na europejskie i światowe wartości kultury.

3. Posiada kompetencje niezbędne do dalszego rozwoju i kształcenia.

4. Myśli samodzielnie, twórczo, krytycznie, radzi sobie w trudnych sytuacjach.

5. Współdziała w zespole, jest sumienny, pracowity, pomocny, przedsiębiorczy.

6. Rozważnie korzysta z nowoczesnych technologii informacyjnych, jest ciekawy świata.

7. Jest patriotą otwartym na świat, zna i szanuje  tradycje rodziny, szkoły, narodu.

8. Przestrzega norm i zasad obowiązujących w społeczności, w której funkcjonuje, czuje się jej członkiem.

9. Jest tolerancyjny, prawy, uczciwy, wrażliwy na potrzeby innych.

10. Angażuje się w akcje charytatywne i wolontariat.

11. Wyróżnia się kulturą osobistą i kulturą języka, dba o swój wygląd.

12. Dba o środowisko naturalne i sprawność fizyczną, promuje zdrowy styl życia.

13. Jest świadomy zagrożeń wynikających z uzależnień.

14. Postępuje zgodnie z zasadami fair-play, buduje przyjazne relacje z rówieśnikami.

Modyfikacja Misji, Wizji oraz Modelu Absolwenta Ośmioletniej Szkoły Podstawowej nr 40 w Sosnowcu,

to efekt wspólnych przemyśleń nauczycieli, uczniów i ich rodziców.

wrzesień/październik 2017 rok