KADRA PEDAGOGICZNA WIZJA I MISJA HISTORIA SZKOŁY PATRON SZKOŁY CERTYFIKATY MODEL ABSOLWENTA - PRACE UCZNIÓW NASZE TRADYCJE PRZYJACIELE SZKOŁY NASI DARCZYŃCY I PARTNERZY REALIZOWANE PROGRAMY I PROJEKTY INNOWACJA "Interaktywny język polski" INNOWACJA "Lektury na planszy" INNOWACJA "Zróbmy coś pięknego" INNOWACJA "Czas na TIK!" INNOWACJA "W świecie szyfrów" INNOWACJA "W świecie dramy" INNOWACJA "Gry na lekcjach matematyki" INNOWACJA "English around the world" LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI OPIEKA MEDYCZNA GAZETKA "Szkolne Wieści"

INNOWACJA "Zróbmy coś pięknego"

Autorka innowacji: mgr Małgorzata Rosa

W roku szkolnym 2023/2024 w klasie 3SP prowadzona będzie innowacja pedagogiczna ,,Zróbmy coś pięknego". Jej opracowanie związane jest z wyjściem naprzeciw potrzebom uczniów oraz dbaniem o ich wszechstronny rozwój. Innowacja ta stwarza dzieciom okazję do poznania sztuki rękodzielniczej, pobudzenia twórczego potencjału dzieci w działaniach manualno-plastycznych, aktywnego uczestnictwa w zajęciach plastycznych. Ważnym argumentem przemawiającym za sensem tej innowacji jest występowanie u dzieci naturalnej potrzeby tworzenia i aktywnego działania.
Dzięki wprowadzeniu niekonwencjonalnych form i metod pracy, uczniowie będą mieli stworzone warunki do wszechstronnego rozwoju, a także będą mogli pobudzić fantazję. W zakresie specyfiki metodycznej innowacja obejmuje wprowadzenie mniej znanych uczniom technik pracy. Stosowane metody zawierają elementy arteterapii, wiążą się z pracą na naturalnym materiale. Zaznajomienie z niestosowanymi dotychczas materiałami pozwoli na swobodną ekspresję twórczą i rozwijanie motoryki małej uczniów.