KADRA PEDAGOGICZNA WIZJA I MISJA HISTORIA SZKOŁY PATRON SZKOŁY CERTYFIKATY MODEL ABSOLWENTA - PRACE UCZNIÓW NASZE TRADYCJE PRZYJACIELE SZKOŁY NASI DARCZYŃCY I PARTNERZY REALIZOWANE PROGRAMY I PROJEKTY INNOWACJA "Interaktywny język polski" INNOWACJA "Lektury na planszy" INNOWACJA "Zróbmy coś pięknego" INNOWACJA "Czas na TIK!" INNOWACJA "W świecie szyfrów" INNOWACJA "W świecie dramy" INNOWACJA "Gry na lekcjach matematyki" INNOWACJA "English around the world" LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI OPIEKA MEDYCZNA GAZETKA "Szkolne Wieści"

PATRON SZKOŁY

W roku szkolnym 2022/2023 rozpoczęliśmy procedurę wyboru patrona szkoły.

W wyniku głosowania wyłoniono nazwę:

Szkoła Podstawowa nr 40 im. Sportowców Zagłębia Dąbrowskiego w Sosnowcu

Wybór patrona nie jest przypadkowy. Szkoła posiada krajowy certyfikat szkoły promującej zdrowie. Uczniowie  klas sportowych i klas mistrzostwa sportowego promują rózne dyscypliny sportu: hokej, pływanie, judo, koszykówkę, piłkę nożną. Chętnie biorą udział w zawodach sportowych o zasięgu miejskim, wojewódzkim i ogólnopolskim uzyskując wysokie lokaty.

Wiele razy uzyskaliśmy tytuł najbardziej usportowionej szkoły w Sosnowcu zarówno w kategorii dziewcząt jak i chłopców.

Sportowcy dążą do uzyskania jak najlepszych wyników sportowych, cechuje ich obowiązkowość.

Wybór patrona pozwoli uczniom utożsamiać się z wybitnymi sportowcami Zagłębia Dąbrowskiego.