SZKOŁA PODSTAWOWA NR 40 W SOSNOWCU
Strona główna
 • Warsztaty dla uczniów klas VII

  W dniu 22 listopada 2017 r. odbyły się zajęcia warsztatowe

  kształtujące umiejętności społeczne uczniów.

  Uczestniczyli w nich uczniowie klas VII a i VII bs naszej szkoły,

  a poprowadziły je Panie z Poradni Psychologiczno-pedagogicznej nr 2 w Sosnowcu.

  Pozostałe fotki w zakładce album fotograficzny

 • "Z POLSZCZYZNĄ ZA PAN BRAT"

  20 listopada uczniowie klas IV-VII sosnowieckich szkół podstawowych wzięli udział w VII Międzyszkolnym Konkursie Polonistycznym "Z polszczyzną za pan brat". Spośród 60 uczestników Komisja Konkursowa wyloniła trzy zwycięskie drużyny:

  I miejsce: Wiktoria Dziurkowska i Mateusz Dyndat (SP nr 19),

  II miejsce: Ida Zielińska i Weronika Daniel (SP nr 45),

  III miejsce: Kinga Sztaba i Emilia Zaporowska (SP nr 6).

  Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

  Konkurs zorganizowały: p. M. Wileczek, p. M. Szkliniarz, p. A. Tajer, p. D. Skolucka, p. J. Zyguła we współpracy z paniami: K. Żak i W. Marcinkowską.

   

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Albumie fotograficznym.

  wpisała: MS

 • LEKCJA OTWARTA "W KRAINIE BAŚNI"

  20 listopada uczniowie klas IV b i IV c, pod opieką p. M. Wileczek, przygotowali dla dzieci z klas I-III lekcję otwartą pt. "W krainie baśni". Przedstawili inscenizację utworu Charlesa Perraulta pt. "Kopciuszek". Przypomnieli definicję baśni i jej najważniejsze cechy gatunkowe. Zaznajomili swoich młodszych kolegów i koleżanki z sylwetkami słynnych baśniopisarzy.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Albumie fotograficznym.

  wpisała: MS

 • DYSKOTEKA SZKOLNA

  15 listopada odbyła się dyskoteka szkolna dla uczniów klas IV-VII, zorganizowana przez Samorząd Uczniowski, pod opieką p. A. Furtacz i p. K. Michalec. Społeczność szkolna bawiła się w rytm znanych przebojów, aktywnie spędzając wolny czas. 

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Albumie fotograficznym.

  wpisała: MS

 • AKADEMIA Z OKAZJI ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

  13 listopada społeczność naszej szkoły uczestniczyła w akademii z okazji Święta Niepodległości, którą przygotowali uczniowie klasy IV a i IV c, wraz z p. A. Tajer, p. D. Marzec i p. A. Furtacz.  Wspólne spotkanie było okazją do przypomnienia sobie ważnych wydarzeń w dziejach naszego narodu oraz sylwetek bohaterów narodowych. Podczas utroczystości uczniowie recytowali wiersze patriotyczne oraz wykonywali utwory o tej tematyce.

   

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Albumie fotograficznym.

  wpisała: MS

 • WYCIECZKA KLASY VII A DO WIELICZKI

  7 listopada uczniowie klasy VII a, wraz z p. J. Zygułą i p. A. Furtacz, wyjechali na wycieczkę do kopalni soli w Wieliczce. Wędrując trasą turystyczną, podziwiali wykute w soli piękne komory, niesamowite podziemne jeziora i unikalne solne rzeźby. Podczas wędrówki, przy pomocy przewodnika, poznali historię Kopalni i skrywane przez nią tajemnice, a także legendę księżnej Kingi, która przyniosła bogactwo soli na polskie ziemie.

   

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Albumie fotograficznym.

  wpisała: MS

 • ZBIÓRKA DLA BURKA I KOCURKA

  W dniach od 23.10. do 8.11. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w akcji charytatywnej "Zbiórka dla Burka i Kocurka". Zebrane dary, w postaci m.in. suchej karmy, koców i zabawek, zostały przekazane na rzecz schroniska dla bezdomnych zwierząt w Sosnowcu-Milowicach. Organizatorem akcji był Samorząd Uczniowski.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Albumie fotograficznym.

  wpisała: MS

 • Wymiana pocztówkowa

     Od października świetlica szkolna dołączyła do ogólnopolskiej wymiany  pocztówkowej. Akcja ta została zapoczątkowana przez wychowawców świetlic szkolnych za pomocą Facebooka. Dołączyło do Nas wiele szkół, do tej pory udało nam sie wysłac około 17 kartek pocztowych. Uczniowie bardzo aktywnie uczestniczą w tej akcji: wypisują kartki z pozdrowieniami oraz odszukują miasta na mapie z kartek, które już do nas dotarły.

   

   

  Zapraszamy do odwiedzania zakładki Świetlica oraz Albumu fotograficznego.

  dodała DU

 • AKADEMIA Z OKAZJI DNIA PAPIESKIEGO

  26 października społeczność naszej szkoły uczestniczyła w akademii z okazji Dnia Papieskiego, którą przygotowali uczniowie klasy III a, wraz z p. M. Dudałą i p. A. Furtacz.  Wspólne spotkanie było okazją do przypomnienia sobie sylwetki świętego Polaka - Jana Pawła II. Młodzi artyści nie tylko opowiedzieli o czasach młodości i pontyfikatu Papieża-Polaka, ale również zacytowali słowa, które kierował on do młodych podczas spotkań z nimi.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Albumie fotograficznym.

  wpisała: MK

 • Pasowanie na świetlika

  Dnia 30.10.2017r. odbyło się "Pasowanie na Świetlika" dla uczniów klas pierwszych. Nasi najmłodsi uczniowie zostali poddani czterem próbą za które otrzymali tytuł: Mistrza Porządku, Mistrza Mądrej Sowy, Mistrza Sprawności oraz Mistrza Bajkowrgo Odkrywcy.

  Nasi uczniowie spisali sie na medal pokonując i wspólnie radząc sobie z każdym zadaniem. Na koniec złożyli uroczystą przysięgę, otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz słodkie podziękowanie za udział w uroczystości.

     

   

  Zapraszamy do odwiedzania zakładki Świetlica oraz do Albumu fotograficznego.

  dodała DU

 • WYCIECZKA KLAS IV B i IV C DO WSI WIERZCHOWIE

  18 października uczniowie klas IV b i c wraz z: p. M. Wileczek, p. D. Marzec i p. A. Furtacz wybrali się na wycieczkę do wsi Wierzchowie. Podczas wspólnej wędrówki zwiedzali także jaskinię – pomnik przyrody Jurajskiego Parku Krajobrazowego „Dolinki Podkrakowskie”.

   

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Albumie fotograficznym.

  wpisała: MK

 • NAJLEPSI SPORTOWCY - WRZESIEŃ 2017

  Uczniowie naszej szkoły, począwszy od miesiąca września, rywalizują ze sobą w konkursie na najlepszego sportowca roku szkolnego 2017/2018. Po podsumowaniu wszystkich udziałów w zawodach (w skład których weszły: Tag-rugby, piłka nożna i lekkoatletyka), a także innych sportowych aktywności, we wrześniu najlepsze okazały się dziewczęta: Wiktoria Siwik (kl. V b)- 48 punktów, Oliwia Małczyńska (kl. V b) - 40 punktów oraz Wiktoria Durnaś (kl. V b) - 40 punktów. Zestawienie przygotował p. J. Szewczyk.

  wpisała: MK

 • 14 października odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej, w której uczestniczyli: dyrekcja szkoły, przedstawiciele Rady Rodziców, nauczyciele oraz uczniowie klas II-VII. Uczniowie przypomnieli wszystkim, że DEN jest nie tylko świętem wszystkich nauczycieli, ale także każdego pracownika szkoły. Przedstawienie dla całej społeczności szkolnej przygotował Samorząd Uczniowski pod opieką p. A. Furtacz.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Albumie fotograficznym.

  wpisała: MK

 • 14 października odbyła się uroczystość Pasowania na Ucznia, podczas której 42 pierwszaków z klas I a i I b zostało oficjalnie przyjętych w poczet uczniów naszej szkoły. W tej niezwykłej chwili najmłodszym uczniom towarzyszyli: rodzice i bliscy, dyrekcja szkoły, ksiądz proboszcz Parafii św. Floriana, przedstawiciele Rady Rodziców, wychowawcy oraz uczniowie naszej szkoły, którzy uczestniczyli także w przygotowaniu akademii. Uroczystość przygotowały: p. I. Wnęk i p. A. Skołucka.

  Serdecznie witamy pierwszaków w naszej społeczności szkolnej i życzymy wielu sukcesów!

   

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Albumie fotograficznym.

  wpisała: MK

 • WYBORY DO RADY SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

  6 października w naszej szkole odbyły się demokratyczne wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego, które były poprzedzone kampanią wyborczą. Każdy z uczniów klas IV-VII mógł oddać swój głos na jednego z dziewięciu kandydatów. Po przeliczeniu wszystkich głosów ustalono następujący skład Prezydium SU:

   

  Przewodniczący - Jakub Musiał (kl. V b)

  Zastępca - Marcel Kukiełka (kl. VI a)

  Zastępca - Mateusz Siewecki (kl. VII bs).

  Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy owocnej pracy w roku szkolnym 2017/2018. Wybory zorganizowały opiekunki Samorządu Uczniowskiego - p. A. Furtacz i p. K. Michalec.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Albumie fotograficznym.

  wpisała: MK

 • "BEZPIECZNI W SIECI" - CIĄG DALSZY WARSZTATÓW

  2 października uczniowie klas VII a i VII bs wzięły udział  w warsztatch "Bezpieczni w sieci", organizowanych przez Śląskie Centrum Społeczeństwa Informacyjnego. Uczniowie dowiedzieli się, jak można zapobiegać cyberprzemocy, jak bezpiecznie posługiwać się internetem oraz czy rozmawiali na temat tego, czy ich dane są bezpieczne w sieci.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Albumie fotograficznym.

  wpisała: MK

 • PRELEKCJA NA TEMAT ZDROWEGO ODŻYWIANIA

  27 września, z inicjatywy p. pedagog A. Zgody, odbyła się prelekcja dla uczniów klas I i II oraz chętnych rodziców, na temat zdrowego odżywiania w ramach Programu Profilaktyki Rozwoju Chorób Cywilizacyjnych. Podczas spotkania, które prowadziła p. dr Izabela Maciejewska-Paszek, uczniowie i rodzice dowiedzieli się, jak powinno wyglądać zdrowe odżywanie, jakie składniki są najcenniejsze w diecie młodego i dorosłego człowieka, a także, jakich zasad powinno się przestrzegać, by być zdrowym.

   

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Albumie fotograficznym.

  wpisała: MK

 • I MIEJSCE W MISTRZOSTWACH SOSNOWCA W PIŁCE NOŻNEJ DZIEWCZĄT

  29 września reprezentacja naszej szkoły w składzie: W. Cichoń, W. Durnaś, K. Gaweł, W. Łuczak, O. Małczyńska, W. Miłosierna, O. Sajdyk, W. SIwik, B. Smolińska, A. Wyrozumska, E. Ziółkowska, uczestniczyła w Mistrzostwach Sosnowca w Piłce Nożnej Dziewcząt. W eliminacjach do finału dziewczęta pokonały SP9 (wynik 6:0) oraz SP15 (wynik 5:1). Z kolei w finale, pomimo początkowej przegranej z SP19 (wynik 2:3), nasze reprezentantki okazały się niepokonane i w rezultacie zajęły I miejsce, broniąc tytułu sprzed roku. Zwyciężyły w meczach z SP10 (wynik 4:0), SP42 (wynik 2:1) oraz SP32 (wynik 3:1). Do udziału w mistrzostwach przygotowali uczennice nauczyciele wychowania fizycznego: p. J. Szewczyk i p. A. Klata. Serdecznie gratulujemy dziewczętom sportowego sukcesu!

  wpisała: MK

 • MISTRZOSTWA SOSNOWCA W LEKKOATLETYCE

  28 września reprezentanci naszej szkoły, pod opieką p. J. Szewczyka i p. A. Klaty, wzięli udział w Mistrzostwach Sosnowca w Lekkoatletyce, które odbyły się na stadionie MKS-MOS w Sosnowcu. Wszyscy młodzi sportowcy dzielnie rywalizowali między sobą, przestrzegając przy tym zasad fair-play. Spośród dziewcząt i chłopców najlepsi okazali się:

  Amelia Lulek (kl. IV a) - I miejsce w biegu na 300 m;

  Kacper Jarosz (kl. VI b) - III miejsce w biegu na 300 m;

  Wiktoria Siwik (kl. V b) - III miejsce w skoku w dal.

   

  wpisała: MK

 • WARSZTATY "BEZPIECZNI W SIECI"

  25 września uczniowie klas VI a i VI b uczestniczyli w warsztatch pod nazwą "Bezpieczni w sieci" w ramach Akademii Bezpiecznego Internetu zorganizowanych przez Śląskie Centrum Społeczeństwa Informacyjnego. Uczniowie dowiedzieli się, w jaki sposób należy korzystać z internetu, by czuć się bezpiecznie, oraz jakich informacji nie należy podawać w sieci.

   

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Albumie fotograficznym.

  wpisała: MK

strona: