SZKOŁA PODSTAWOWA NR 40 W SOSNOWCU
Panel lekcyjny
 • SPOTKANIE Z POLICJANTEM

  12 września odbyło się spotkanie uczniów klas I oraz klasy II z policjantem - p. Mariuszem Trocińskim oraz p. pedagog Anitą Zgodą. Zajęcia poświęcone było zagadnieniu bezpieczeństwa, ze szczególnym zwróceniem uwagi na kwestię poruszania się po drogach do i ze szkoły.

   

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Albumie fotograficznym.

  wpisała: MK

 • ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2017/2018

  4 września odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018. Akademię przygotowali uczniowie klas V pod opieką p. M. Hamryszak, p. M. Kałuży i p. A. Furtacz. Pani Dyrektor Dorota Wiśniewska serdecznie powitała wszystkich uczniów, w tym rozpoczynających naukę w naszej szkole pierwszaków oraz uczniów klasy siódmej.

  Życzymy wszystkim uczniom naszej szkoły wielu sukcesów i optymizmu w nowym roku szkolnym!

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Albumie fotograficznym.

  wpisała: MK

 • 23 czerwca 2017 r. odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/2017.

  Program artystyczny przygotowali uczniowie klas V pod opieką p. A. Klaty, p. K. Michalec i p. A. Furtacz.

   

  Pani Dyrektor Dorota Wiśniewska wręczyła uczniom świadectwa z wyróżnieniem i medale wzorowego ucznia.

   

  Uczennice wyróżnione stypendium szkolnym.

   

  "Mistrzowie Dobrych Manier" z każdej klasy.
  Szkolnym "Mistrzem Dobrych Manier" została wylosowana Adrianna Bartoszek z klasy IIc.

   

  Najlepsi Sportowcy klas I - III i IV - VI.

   

  Uczniowie nagrodzeni za udział w akcjach szkolnych:

                          zbiórka makulatury                                zbiórka nakrętek                               zbiórka elektrośmieci

                                       

                                        zbiórka tonerów                                       zbiórka baterii

                         

   

  "Przyjaciel Szkoły" Pan Robert Jarosz

   

  Podziękowania od Rady Rodziców

  wpisała: MH

 • BEZPIECZNE WAKACJE

  Aby wakacje były udane muszą być bezpieczne.

  W tym celu uczniowie naszej szkoły spotkali się w czwartek 22 czerwca z dzielnicowym, starszym sierżantem Mariuszem Trocińskim.

  W aktywnej rozmowie z uczniami dzielnicowy omówił z dziećmi zasady bezpiecznego zachowania nad wodą, w czasie gier, jazdy na rowerze, rolkach itp. 

  Rozmawiano o tym jak unikać zagrożeń i gdzie szukać pomocy w razie niebezpieczeństwa.

  Dzieciaki świetnie radziły sobie z pytaniami dzielnicowego. Nie zaszkodzi jednak przypomnieć Nam wszystkim.

  Rozważnie korzystajmy ze wszystkich przyjemnosci, jakich dostarczają wakacje.

  W razie zagrożenia dzwońmy pod numer 997 lub 112.

  Udanych i bezpiecznych wakacji!

  wpisała: HM

 • 14 czerwca uczniowie klas V brali udział w wycieczce do Częstochowy i Olsztyna.

   

   

  dodała: MH

 • 11 czerwca uczennice naszej szkoły występowały na Festiwalu Organizacji Pozarządowych "Pobudzamy do działania". Dziewczynki zaprezentowały piosenki turystyczne. Do występu przygotowała je p. Agnieszka Furtacz. 

   

  dodała: MH

 • 9 czerwca uczniowie klas II wzięli udział w Rajdzie Milusińskich organizowanym przez PTTK.

   

  dodała: MH

 • 2 i 3 czerwca 2017 dzieci należące do koła turystycznego pod opieką pani Agnieszki Furtacz i Kingi Michalec wyruszyły na szlaki Beskidu Żywieckiego, aby poznawać nowe miejsca, podziwiać faunę i florę Beskidów i zachwycać się wyjątkowymi górskimi widokami. Wędrowaliśmy czarnym szlakiem z Żabnicy na Słowiankę, aby tam w schroniskowych warunkach przenocować. Po pysznym śniadanku ruszyliśmy przez przełęcz Pawlusią aż na Ryniankę i halę Lipowską, a potem na halę Boraczą. Pogoda była wspaniała i choć byliśmy zmęczeni, nikt nie narzekał, gdyż miejsca były piękne i towarzystwo wyborowe. Następny wypad w góry we wrześniu …Zapraszmy!

  Więcej zdjęć w Albumie fotograficznym.

  dodała: MH

 • Pielgrzymka dzieci pierwszokomunijnych do Sanktuarium Matki Boskiej Leśniowskiej Patronki Rodzin

  „Leśniowska Patronko Rodzin,
  Jesteśmy wiotką wikliną,
  Z której Duch Święty wyplata kosze naszych serc.
  Ufając Twojej matczynej trosce i dobroci,
   zawierzamy Ci całe nasze życie.”

  24 maja 2017 r. w dzieci z klas III Szkoły Podstawowej nr 40 wyruszyły w niezwykłą podróż. Stało się to już naszą małą tradycją, iż dzieci pierwszokomunijne podążają w swojej pielgrzymce do Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin. Według bardzo dawnej tradycji kult Matki Bożej Leśniowskiej związany jest z kultem Matki Bożej Jasnogórskiej. W 1382 roku książe Władysław Opolczyk, bezskutecznie poszukiwał wody w okolicy dzisiejszego Leśniowa, zwrócił się w pokornej modlitwie do Matki Bożej i uzyskał niezwykłą łaskę, nagle wytrysnęło obfite źródło, dające początek istniejącemu do dziś potokowi Leśniówka. W dowód wdzięczności pozostawił w kaplicy przy źródle przepiękną drewnianą figurkę Matki Bożej, którą wiózł wraz z Cudownym Obrazem „Czarnej Madonny”. Właśnie tam w Sanktuarium Matki Bożej  przed słynącą łaskami figurą Maryi dziękowaliśmy za I Komunię Świętą i prosiliśmy o łaski dla nas i naszych  najbliższych. Wraz z grupą dzieci z Rybnika uczestniczyliśmy we Mszy świętej, którą sprawował ks. proboszcz Stefan Wyporski. Poznawaliśmy historię sanktuarium i cudownego źródełka. Był czas na zakup drobnych pamiątek, herbatkę leśniowską i mały posiłek. Po tych duchowych przeżyciach nadszedł czas na zabawę i rekreację w gospodarstwie agroturystycznym w Przybynowie. Oglądaliśmy zwierzęta w mini zoo i mały skansen, braliśmy udział w warsztatach edukacyjnych „Skąd się bierze mleko”. Gospodarze poczęstowali nas smakołykami, ale także degustowaliśmy zrobione przez nas masło, chleb ze smalcem, ogórki i kiełbaski z grilla. Pogoda była wspaniała, a uśmiechnięte buzie dzieci są najlepszym dowodem, że były zadowolone. Może jeszcze kiedyś tam wrócimy.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Albumie fotograficznym.

  dodała: MH

 • 13 maja  2017 jak co miesiąc wyruszyliśmy w sobotni ranek, aby poznawać nowe wyjątkowe miejsca naszego regionu.

  Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej, jest częścią zespołu klasztornego OO. Paulinów. Jest ono ważnym ośrodkiem pielgrzymkowym na Jasną Górę. Tam przed słynącą łaskami figurą Matki Bożej powierzaliśmy nasze rodziny pod jej Matczyną opiekę. 

  Po pobycie w sanktuarium pojechaliśmy do malowniczego Złotego Potoku, aby wędrować i podziwiać piękno jury Krakowsko-Częstochowskiej. Naszą wędrówkę rozpoczęliśmy od parku pałacowego, w którym oglądaliśmy pałac Raczyńskich i dwór, a w nim muzeum regionalne im. Zygmunta Krasińskiego. Ważnym punktem naszej wędrówki to kościół  pw. Jana Chrzciciela w Złotym Potoku. Był czas na zabawę, odrobinę sportu, a także czas na posiłek i pyszne lody. Czerwonym szlakiem zawędrowaliśmy do Jaskini Niedźwiedziej i Źródełka Spełnionych Marzeń, podziwialiśmy piękno otaczającej nas przyrody i ślady osadnictwa z VIII w – Grodzisko skalne. Zmęczeni, ale zadowoleni i uśmiechnięci dotarliśmy do źródeł Zygmunta i Elżbiety, to tu bierze swój początek rzeka Wiercica.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Albumie fotograficznym.

  dodała: MH

 • 25 maja 2017 uczniowie naszej szkoły przygotowani przez panią Agnieszkę Furtacz uczestniczyli w X Regionalnym Konkursie Recytatorskim Poezji Religijnej im. św. Jana Pawła II. Organizatorami konkursu był ZSO nr 12 w Sosnowcu i parafia Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Naszą szkołę reprezentowali: Patryk Kralovski, Liliana Bulińska, Jakub Rożek i Kajetan Kacprzyk. Wszyscy zaprezentowali się wspaniale. Jury przesłuchało ponad 60 wykonawców i po długich naradach wybrało laureatów.

  Miło nam poinformować, że II miejsce zajęła Liliana Bulińska – Gratulujemy!

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Albumie fotograficznym.

  dodała: MH

 • 2 czerwca uczniowie klas IVa oraz IVb, wraz z kilkoma reprezentantami klasy VIa, pod opieką p. M. Hamryszak i p. M. Kałuży, uczestniczyli w sesji podsumowującej Dni Ziemi w Sosnowcu, która odbyła się na Wydziale Nauk o Ziemi. Uczestnicy wycieczki mogli podziwiać prace powstałe w trakcie tegorocznej edycji Dni Ziemi (kilkoro z nich znalazło także swoje małe dzieła). Uczniowie uczestniczyli w dwóch wykładach: "W kierunku natury - sensacje hydrologiczne, czyli ciekawostki o wodzie" oraz "Sosnowiec - piętnaste miasto w Polsce". Podziwiali także jedyne w Polsce, mobilne laboratorium badań atmosfery ULKA (balon badawczy UŚ), a także mieli okazję obserwować skoki z dachu wieżowca Wydziału w ramach inicjatywy "Dream Walker". Wielką gratką dla uczniów była możliwość zrobienia sobie zdjęcia z p. Apoloniuszem Tajnerem - byłym trenerem polskich skoczków narciarskich, którego córka - Dominika Tajner-Wiśniewska - zdecydowała się na skok z sosnowieckiej Żyletki. Co więcej, chętni uczniowie klas 4 mogli także wypowiedzieć się na temat swoich emocji podczas oglądania skoków z najwyższego budynku w Polsce dla Radia eM. Podczas spotkania na Wydziale Nauk o Ziemi zostały także wręczone dyplomy i nagrody uczestnikom miejskich konkursów organizowanych podczas XXV Dni Ziemi w Sosnowcu.

  Więcej zdjęć w Albumie fotograficznym.

  wpisała: MK

 • Zgodnie z tradycją naszej szkoły 1 czerwca uczniowie, wraz z nauczycielami, wybrali się na piknik z okazji Dnia Dziecka do Reczkowe. Piękna pogoda sprawiła, że każdy uczeń mógł połączyć przyjemne z pożytecznym - odrobinę aktywności fizycznej z czasem relaksu. Różne atrakcje, takie jak np. możliwość gier zespołowych, wspólne rozmowy z kolegami, zabawy na kocach, spacer po okolicy czy kiełbaski z grilla lub ogniska, sprawiły, że każde dziecko na pewno czuło się dobrze w ten wyjątkowy dzień.

  Wicej zdjęć w Albumie fotograficznym.

  dodała: MH

 • 15 maja uczniowie klas IV a i IV b, wraz z p. M. Hamryszak, p. M. Kałużą i p. A. Furtacz, uczestniczyli w wycieczce do Mirowa i Bobolic. Podczas wspólnej wędrówki podziwiali faunę i florę Jury Krakowsko-Częstochowskiej, a także wędrowali Szlakiem Orlich Gniazd do zamku w Bobolicach. Dowiedzieli się także, czym są typowe dla Jury zjawiska krasowe oraz jak powstają ostańce i jaskinie. Piękna pogoda sprzyjała wspólnej wędrówce oraz aktywnemu odpoczynkowi.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Albumie fotograficznym.

  wpisała: MK

 • 30 maja uczniowie klas III i IV oraz I i II wzięli udział w spotkaniu z pisarzem p. Waldemarem Cichoniem - autorem cyklu książek o kocie Cukierku. Mieli oni możliwość wysłuchania fragmentów książek (w tym trzecio- i czwartoklasiści najnowszej pt. "Skrzat"). Spotkanie autorskie było okazją do zadania wielu ciekawych pytań autorowi (m.in. skąd się biorą jego pomysły na napisanie książek, jak długo trwa proces pisania książki, komu zadedykował swoje utwory i dlaczego najnowsza powieść jest po części pisana wierszem). Na zakończenie każdego spotkania chętni uczniowie mogli zakupić książki p. Cichonia i otrzymać spersonalizowaną dedykację wraz z autografem.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Albumie fotograficznym.

  wpisała: MK

 • 23 maja w klasie IVa odbyły się warsztaty profilaktyczne prowadzone przez trenerów ze Stowarzyszenia Epsilon Centrum Edukacji i Profilaktyki Bielsko Biała. Zakres treści obejmował kształtowanie tolerancji i wzajemngo szacunku w klasie, budowanie pozytywnych relacji pomiędzy uczniami, budowanie poczucia przynależności do pozytywnej grupy rówieśniczej, zapobieganie przemocy rówieśniczej w klasie, zapobieganie izolacji i odrzuceniu w klasie.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Albumie fotograficznym.

  wpisała: MH

 • 22 maja 2017 r. to bardzo szczęśliwy dzień dla naszej koleżanki Julii, która zakończyła leczenie szpitalne i odwiedziła szkołę. Powitała ją pani Dyrektor oraz jej klasa z wychowawcą. We wrześniu 2016 r. zdiagnozowano u niej chorobę onkologiczną. Jej nóżka była operowana, z przerwami przebywała w szpitalu przechodząc chemioterapię. Teraz czeka ją jeszcze kontynuacja rehabilitacji, aby mogła całkowicie odzyskać sprawność. Julia jest bardzo ambitną, wytrzymałą i dzielną dziewczynką. Bardzo chce jak najszybciej wrócić do szkoły oraz do swoich koleżanek i kolegów.

  heartJuleczko życzymy Ci jak najwięcej siły, abyś mogła zrealizować swoje marzenia.heart

  dodała: MH

 • SPOTKANIE Z PISARZEM

  31 maja uczniowie klas I - IV wezmą udział w spotkaniu autorskim z Waldemarem Cichoniem, autorem książek dla dzieci. Po spotkaniu chętne dzieci będą mogły zakupić książkę tego pisarza z jego dedykacją. 

  Znalezione obrazy dla zapytania waldemar cichoń plakat
  Zapraszamy do odwiedzenia strony: www.waldemarcichon.pl 

  wpisała: MH

   

 • 20 maja odbyła się impreza charytatywna "GRAMY DLA JULKI II". Przedstawiciele rodziców naszej szkoły zorganizowali stoisko z wypiekami i gorącymi napojami oraz różnorodnymi gadżetami. W czasie imprezy udało się zgromadzić ponad 10 tysięcy zł. 

   

  heartSerdecznie dziękujemy Wszystkim Rodzicom
  oraz tym, którzy wzięli udział w Imprezie "GRAMY DLA JULKI II"!heart

  dodała: MH

strona: