KLASYFIKACJA NA NAJBARDZIEJ USPORTOWIONĄ SZKOŁĘ klasa sportowa PŁYWANIE/JUDO od 2023r. klasa sportowa JUDO od 2020r. klasa sportowa PŁYWANIE od 2020r. klasa sportowa KOSZYKÓWKA DZIEWCZĄT od 2020r. klasa sportowa HOKEJ od 2022r. klasa sportowa PIŁKA NOŻNA od 2017r. SUKCESY OGÓLNOPOLSKIE, MIĘDZYNARODOWE SUKCESY POZASZKOLNE UCZNIÓW WF Z KLASĄ PRZERWY W RUCHU KIDS ATHLETICS TURNIEJ MIKOŁAJKOWY LEKCJE INACZEJ BASEN, LODOWISKO

Sport w szkole

LEKCJE INACZEJ

GIMNASTYKA KOREKCYJNA PODCZAS ZAJĘĆ LEKCYJNYCH

W naszej szkole elementy gimnastyki korekcyjnej wprowadzane są podczas zajęć wychowania fizycznego. Wszyscy uczniowie z klasyfikacjami lekarskimi mają możliwość uczestniczenia w tych zajęciach. Grupy ćwiczebne są grupami koedukacyjnymi. Zajęcia prowadzone są głównie w formie zabawowej.
Główny nacisk jest położony na utrwalenie nawyku prawidłowej postawy i prawidłowego wysklepienia stóp. Tematyka zajęć obejmuje korekcję i profilaktykę wszystkich występujących wad postawy. W ramach zajęć przeprowadzane są krótkie pogadanki o higienicznym trybie życia, zasadach prawidłowego siedzenia w ławce, przy komputerze oraz prawidłowym "bezpiecznym" wykonywaniu czynności domowych.
Uczniowie poznają gry i zabawy rekreacyjne, które powinny sprzyjać wyrównaniu braku aktywności fizycznej, która jest jedną z głównych przyczyn nabytych wad postawy. Uczniowie są zachęcani do wykonywania  ćwiczeń korekcyjnych w domu.

LEKCJA AKROBATYKI SPORTOWEJ W KLASIE VA

W ramach realizacji zadania z obszaru 1 Ogólnopolskiej Akcji Ministra Edukacji Narodowej „Ćwiczyć każdy może” organizowanej w ramach Roku Szkoły w Ruchu w dniu 08.01.2014 r. odbyła się lekcja akrobatyki sportowej w klasie Va. Tematem lekcji było „Budowanie piramid dwójkowych.” Celem zajęć było ogólne usprawnienie dzieci ze szczególnym uwzględnieniem poprawy koordynacji ruchowej, zwinności, gibkości i siły. Zajęcia prowadzone w parach pozytywnie wpłynęły na uczniów, gdyż zrozumieli jak duża spoczywa na nich odpowiedzialność za bezpieczeństwo współćwiczących. Pomagając mniej sprawnym kolegom rozwijali w sobie empatię. Lekcja bardzo podobała się uczniom i nauczycielom obserwującym zajęcia, którzy uznali wprowadzanie elementów akrobatyki sportowej za bardzo ciekawą i atrakcyjną formę urozmaicenia zajęć wychowania fizycznego.
Poniżej zamieszczony jest scenariusz lekcji oraz zdjęcia z realizacji.

scenariusz_akrobatyka_sportowa_VA.doc

GIMNASTYKA NA WESOŁO

W ramach akcji „ Szkoła w ruchu” w klasach I-III zostały przeprowadzone lekcje wychowania fizycznego pod hasłem

GIMNASTYKA NA WESOŁO. Uczniowie przekonali się, że lekcje wychowania fizycznego mogą być świetną zabawą.

Celem zajęć było:

- rozbudzanie motywacji do ćwiczeń ruchowych i współdziałania w grupie,

- wyrabianie nawyku codziennych zabaw i ćwiczeń,

- rozwijanie świadomości swoich fizycznych możliwości,

- kreatywność podczas organizowania czasu wolnego,

- zachęcanie do ruchu rówieśników,

- rozumienie wartości zabaw i ćwiczeń dla zdrowia człowieka,

- zwracanie uwagi na estetykę ruchu i poprawność wykonania zadań,

- wdrażanie do przestrzegania dyscypliny podczas zajęć sportowych.

Zajęcia w klasie I a

Zajęcia w klasie I b