STOP AGRESJI I PRZEMOCY

STOP AGRESJI I PRZEMOCY!

Od wielu lat bierzemy udział w Ogólnopolskim Turnieju Piłki Nożnej w Koninie poświęconym pamięci Olka Ruminkiewicza. Impreza jest protestem przeciwko agresji i przemocy.

Olek Ruminkiewicz, uczeń Szkoły Podstawowej nr 15 w Koninie, uwielbiał sport. Jego ukochaną dyscypliną była piłka nożna. Chciał zostać bramkarzem. Ale był tylko na jednym treningu. Jego sportową pasję przerwała tragiczna śmierć – został porwany dla okupu i zamordowany. Ojciec Olka – Wojciech Ruminkiewicz – ku pamięci syna organizuje Ogólnopolski Turniej Piłki Nożnej. Odbywa się on w Szkole Podstawowej nr 15 im. Olimpijczyków Polskich w Koninie, przy wsparciu i życzliwości wielu instytucji i osób.

Udział w Turnieju to propagowanie zasad fair-play podczas rozgrywek sportowych oraz wyrażenie  naszego sprzeciwu wobec agresji i przemocy.

Nasza drużyna wielokrotnie zajmowała czołowe lokaty w Turnieju, wracając z pięknym trofeum.

Niezwykłą pamiątką jest puchar za zajęcie I miejsca ufundowany

przez ś.p. Prezydenta RP - Lecha Kaczyńskiego – rok 2006

GRAMY FAIR-PLAY!

ROK 2006 - I miejsce

Dołączamy do kampanii Marcina Gortata Bądź kumplem, nie dokuczaj!

Ważna jest przyjaźń i wspieranie innych.

Po prostu bycie dobrym kumplem.

Marcin Gortat w kampanii

Jeśli widzisz, że dzieje się coś złego, zrób coś,

powiedz o tym, co się stało, komuś, komu ufasz.

Nie bądź obojętny. Dokuczaniu powiedz: Nie!

Kampania "Bądź kumplem, nie dokuczaj" jest częścią międzynarodowej akcji Cartoon Network "Be a Buddy, Not a Bully". Inicjatywa obejmie również inne kraje z Europy, a także z Bliskiego Wschodu i Afryki. W ramach kampanii uruchomiono specjalną infolinię (88 555 22 22) oraz adres mailowy(kumpel@przeciwprzemocy.pl), pod którymi można znaleźć pomoc i wsparcie. Z dokuczaniem dzieci spotykają się również w sieci. W połowie stycznia ruszyła inna kampania edukacyjna "Dodaj znajomego". The Walt Disney Company posiadająca dziecięce kanały we współpracy z fundacją Dzieci Niczyje wyprodukowała film o hejtujących nastolatkach. - Chcieliśmy pokazać, że to, co z łatwością piszemy w internecie, niekoniecznie powiedzielibyśmy drugiej osobie w twarz. Hejtowanie jest łatwe, a nawiązywanie znajomości niekoniecznie.