MISTRZ DOBRYCH MANIER

MISTRZ DOBRYCH MANIER  - konkurs trwa przez cały rok szkolny

Cele konkursu

• zainteresowanie uczniów dobrymi manierami na co dzień i od święta;
  • popularyzacja postawy człowieka, umiejącego zachować się odpowiednio w różnych okolicznościach;
  • wykorzystanie praktyczne wiedzy i umiejętności nabytych w ramach własnych zainteresowań, w domu, szkole, dotyczących savoir vivre'u;
  • uświadomienie uczniom, co to znaczy być kulturalnym.

Kryteria UCZEŃ/UCZENNICA

1. Zawsze godnie i kulturalnie zachowuje się w szkole i poza nią.
  2. Wyróżnia się kulturą osobistą w kontaktach z innymi.
  3. Zawsze okazuje szacunek innym oraz chętnie im pomaga z własnej inicjatywy.
  4. Wyróżnia się kulturą słowa.
  5. Jest taktowny, dyskretny, tolerancyjny, zawsze szanuje innych.
  6. Ubiera się stosownie do okazji, schludnie, jest uczesany w sposób dostosowany do okazji (włosy nie zakrywają twarzy).
  7. Właściwie reaguje na sytuacje, w których poniżana jest godność innej osoby.
  8. Jest wrażliwy na potrzeby innych, wykazuje się empatią, potrafi się dzielić.
  9. Używa zwrotów grzecznościowych w kulturalny  sposób.
  10. Wykazuje się uprzejmością.
  11. Nie ma negatywnych uwag z zachowania.
  12. Otrzymał w pierwszym i drugim semestrze ocenę wzorową lub bardzo dobrą z zachowania.

SPOSÓB WYBORU

Uczniowie każdej klasy wraz z wychowawcą po rozmowie, dyskusji i tajnym głosowaniu wybierają jednego kandydata chłopca/dziewczynkę, który spełnia kryteria do otrzymania tytułu i pucharu MISTRZA DOBRYCH MANIER. Każda z wybranych osób otrzymuje dyplom Klasowego Mistrza Dobrych Manier. (może zdarzyć się sytuacja, że w klasie nie ma osoby spełniającej wszystkie kryteria). Nazwiska kandydatów z każdej klasy przekazuje przewodniczący klasy (w klasach młodszych wychowawca) opiekunowi SU.

Puchar Mistrza Dobrych Manier otrzymuje jedna osoba w toku losowania przeprowadzonego podczas Uroczystego Zakończenia Roku Szkolnego.

NASI MISTRZOWIE

IV EDYCJA 2016/2017 - Adrianna Bartoszek II c