ŚWIETLICA DZIECIOM 2022/2023

środa                 6:30-11:45    12:00-16:30

czwartek            6:30-11:45     12:45-16:30

piątek                6:30-10:00     12:00-16:30

konsultacje- wtorek 11:45-12:45     mgr Monika Dudek, mgr Karolina Skrzeczkowska

KONKURS WZOROWY ŚWIETLIK

miejsce 1-Lena Jura 1sp

miejsce 2- Natalia Dembińska 1a

miejsce 3 – Zuzanna Adamik 3sp, Anna Wieczorek 3sp

Serdecznie gratulujemy !!!

DZIEŃ PSZCZOŁY

DZIEŃ PATRZENIA W NIEBO

WIELKANOC

ŚWIATOWY DZIEŃ WODY

ŚWIETLICA AKTYWNIE

WIOSNA W ŚWIETLICY

DZIEŃ KOBIET

Z okazji tego szczególnego dnia chcielibyśmy życzyć Wam
wszystkiego najlepszego, spełnienia wszystkich marzeń,
równie tych malutkich, jak i troszkę większych...

DZIEŃ DINOZAURA

ŚWIETLICA AKTYWNIE

WALENTYNKI

Więcej zdjęć znajduje się w zakładce Album fotograficzny-Luty w Świetlicy

DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) ustanowiony został z inicjatywy Komisji Europejskiej w 2004 roku. Świętowany jest na całym świecie.

DBI ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajamianie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania internetu.

BEZPIECZNE FERIE

Niezależnie od tego, czy uczniowie będą wyjeżdżali na zorganizowany wypoczynek, spędzą ferie w domu lub na półkoloniach, ważne jest zachowanie podstawowych zasad i przepisów bezpieczeństwa. Dziś podczas zajęć przypomnieliśmy naważniejsze z nich.

ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU "CZAPKA MIKOŁAJA"

I miejsce- Antonina Glińska 1a

II miejsce- Filip Wróbel 2sj

III miejsce- Dawid Dranczuk 2sj

SERDECZNIE GRATULUJEMY!!!

TALENCIAKI

Zaczynamy 2023 z nagrodami z Lidla.
Bardzo Wam dziękujemy, bo to dzięki Wam i zbieranym przez Was Talenciakom dotarło do nas tyyyyyle wspaniałych nowości !!!

WITAMY NOWY ROK!!!

Nasze noworoczne życzenia na 2023
Mamy nadzieję, że wszystkie się spełnią

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PRAW DZIECKA

11 LISTOPADA NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

DZIEŃ ZDROWEGO ŚNIADANIA

Pierwsze śniadanie jest dla dzieci najważniejszym posiłkiem w ciągu dnia, dlatego przypominamy o tym jak jest ważne poprzez udział uczniów w zajęciach prozdrowotnych. Głównym celem tych zajęć było zachęcenie uczniów do zdrowego odżywania się.

INNOWACJA PEDAGOGICZNA "BĄDŹ ECO RAZEM Z NAMI"

Innowacja "Bądź ECO razem z nami" jest naszą odpowiedzią na potrzeby dbania o najbliższe otoczenie, uwrażliwienie uczniów na piękno przyrody, a także wyjście naprzeciw zmianom klimatycznym.

Uczniowie w ramach realizacji innowacji zmierzyli się z kolejnym zadaniem jakim jest "Pojęcie ochrony środowiska. W jaki sposób mogę pomóc środowisku?". Wspólnie omówiliśmy sobie pojęcie ochrony środowiska oraz to w jaki sposób my na codzień możemy mu pomóc. Swoje pomysły zapisaliśmy na kartkach i umieściliśmy kolejną część w naszym lapbooku. Uczniowie za poprawne wykonanie zadania otrzymali dyplom ucznania.

PASOWANIE NA ŚWIETLIKA

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

W tym szczególnym dniu uczniowie wykonywali laurki dla nauczycieli i pracownikó oświaty według własnych pomysłów.

DZIEŃ DRZEWA

10 października obchodzimy Światowy Dzień Drzewa. Pomysłodawcą Światowego Dnia Drzewa jest amerykański znawca i miłośnik przyrody Juliusz Morton. W Polsce obchodzimy je od 2002r.

O tym jak ważną rolę w naszym życiu pełnią drzewa nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Są naturalnym elementem naszego środowiska, kształtują klimat, produkują tlen, dostarczają cennego surowca... O tym oraz wielu innych ciekawostakch o drzewach dowiadywali się nasi uczniowie w czasie zajęć. Wspólnie wykonywaliśmy prace plastyczne oraz lapbooki tematczne.

DZIEŃ JABŁKA

Dzień Jabłka obchodzi się 28 września. Celem tego święta jest popularyzowanie zalet i właściwości tego owocu.

NADCHODZI JESIEŃ

INNOWACJA PEDAGOGICZNA "BĄDŹ ECO RAZEM Z NAMI"

Uczniowie w ramach realizacji innowacji zmierzyli się z pierwszym zadaniem jakim jest "Wpływ człowieka na środowisko". Omówiliśmy zrówno pozytywny i jak i negatywny wpływ człowieka na środowisko. W ramach podsumowania zajęć uczniowie wykonali pierwszą z dziewięciu części swojego lapbooka. Za prawidłowo wykonane zadanie otrzymali dyplomy.

DZIEŃ KROPKI

Międzynarodowy Dzień Kropki, to popularne święto kreatywności, odwagi i zabawy, które obchodzimy 15 września. Tego dnia uczniowie i nauczyciele organizują wiele ciekawych zabaw i zajęć, które pomagają dzieciom odkrywać talenty, poznawać swoje mocne strony, pobudzać wyobraźnię i wspólnie się pobawić.

Tak w Świetlicy obchodziliśmy Dzień Kropki:

BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY

Bezpieczeństwo na drodze

Jak bezpiecznym być na drodze
Mówi słup na jednej nodze
Jego światła wciąż migają
Wszystkich ludzi ostrzegają

Gdy czerwone światło świeci
Stoją wszyscy starsi dzieci
Na zielonym iść możemy
O tym wszyscy dobrze wiemy

Uczy nas też pani w klasach
Że przechodzi się na pasach
Przez ulice nie biegniemy
Teraz już to wszyscy wiemy

Na rowerze tylko w kaskach
Pamiętajcie o odblaskach
Taki odblask po to świeci
By bezpieczne były dzieci

źródło: www.poeto.pl

Uczniowie świetlicy uczestniczyli w zajeciach, których celem było przypomnienie zasad bezpiecznego poruszania się po drodze oraz chodniku. Przypomnieliśmy zasady przechodzenia przez jezdnię oraz najczęściej spotykane znaki. Uczniowie w trakcie zajęć wykonali również znaki drogowe, które ozdobiły naszą galerię.