WYDARZENIA MIESIĄCA NARODOWY PROGRAM ROZWOJU CZYTELNICTWA REGULAMIN BIBLIOTEKI NASZA BIBLIOTEKA CZYTANIE JEST DLA WSZYSTKICH KSIĄŻKI Z AUTOGRAFEM KSIĄŻKI EKSTREMALNE PODZIEL SIĘ KSIĄŻKAMI

Podziel się książkami  -  książki nie dzielą!

Jeśli masz w domu książki, których już nie czytasz, które od lat kurzą się na półkach i nie mogą się doczekać nowych czytelników, to szkolna biblioteka jest idealnym miejscem dla nich!

Nie wyrzucaj, nie oddawaj na makulaturę, przynieś do biblioteki. Otrzymasz w zamian punkty/pochwały i uśmiech. Znalezione obrazy dla zapytania uśmiech obrazki

Na przynoszone przez czytelników książki przygotowaliśmy specjalne miejsce.

Przeczytaj, przynieś, podaj dalej.

Książka czytana żyje dłużej!

Bookcrossing - idea nieodpłatnego przekazywania książek poprzez pozostawianie ich w miejscach publicznych, jak również w miejscach celowo utworzonych tzw. półkach bookcrossingowych (stoliki, regały, gabloty), po to, by znalazca mógł je przeczytać
i przekazać dalej.

Bookcrossing to niekonwencjonalna forma popularyzowania książki i czytelnictwa, ruchoma, wirtualna biblioteka - bez własnej siedziby, regałów, kart bibliotecznych.

Bookcrossing inaczej nazywany uwalnianiem książek, krążeniem książek lub książko-krążeniem jest ideą znaną już w latach 80., którą tak naprawdę rozpowszechnił w 2001 roku amerykański programista Ron Hornbaker.

Idea bookcrossingu przypomina o szacunku, który należy się wszystkiemu, co nas otacza, a więc również książkom, i o bezinteresownej przyjemności dzielenia się, przekazywania innym tego, co posiadamy.

Zostań bookcrosserem, a wiele zyskasz:

• ciekawy temat do rozmowy ze znajomymi,
  • możliwe, że poznasz nowych ludzi, podążając śladem książek,
  • może się zaprzyjaźnisz,
  • dowiesz się dużo o sobie i innych.

Bookcrosser nie musi:

• brać książki, która go nie zainteresuje,
  • oddawać pozycji, która go zainteresuje,
  • rejestrować książki, z którą chce się „zaprzyjaźnić”,
  • o niej pisać, mówić,
  • zwracać jej w określonym czasie i określonym miejscu.

Bookcrosser może:

• uwolnić własną książkę,
  • śledzić jej losy,
  • przygarniać książki uwolnione przez innych,
  • dzielić się wrażeniami z lektury,
  • czytać i bawić się.

Jeśli w tej chwili nie posiadasz w domowej biblioteczce egzemplarza, którym mógłbyś się podzielić – nie zrażaj się i nie rezygnuj z dołączenia do nas. Podzielisz się kiedy indziej, podzielisz się książką, którą sam przygarniesz. Osoba, która weźmie ją po Tobie, po jakimś (dowolnym dla siebie) czasie przekaże ją dalej. W ten sposób powstanie łańcuszek – osób, miejsc, a książka „podróżniczka” odwiedzi wiele domów, rodzin, rejonów miasta, Polski, a być może nawet wyruszy zagranicę. I czy nie jest to ciekawe ?

• Bookcrossing do niczego nie zobowiązuje
  • Bookcrossing zaprasza nas wszystkich do CZYTANIA

Zapraszamy wszystkich do biblioteki szkolnej.

DZIELENIE SIĘ KSIĄŻKĄ JEST LEPSZE OD JEJ POSIADANIA

PRZYŁĄCZ SIĘ DO AKCJI I CZYTAJ, CZYTAJ, CZYTAJ…………….