Kids Athletics

KIDS ATHLETICS

Nasza szkoła przystąpiła do udziału w programie „ Lekka atletyka sportem dla każdego”. Program objęty jest patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki, PZLA, IAAF Kids Athletics.

Główne cele programu:

• popularyzacja i upowszechnianie lekkiej atletyki,
  • stworzenie atrakcyjnej oferty dotyczącej organizacji zajęć sportowych dla dzieci i młodzieży pochodzących z różnych środowisk,
  • opracowanie spójnego modelu procesu szkoleniowego zgodnego z wytycznymi federacji lekkoatletycznych IAAF i EA,
  • przygotowanie ogólnopolskiego systemu diagnozy, selekcji i naboru oraz identyfikacji talentów w szkoleniu młodzieży,
  • budowanie ścieżki rozwoju kariery lekkoatletycznej stanowiącej podstawę nowej struktury organizacji szkolenia dzieci i młodzieży w Polsce.

13 listopada 2014 uczniowie klas I-III wzięli udział w zawodach sportowych w ramach uczestnictwa w programie. Uczniowie rywalizowali ze sobą na 6 stacjach:

1. wahadłowa sztafeta sprintersko-płotkarska
  2. formuła 1
  3. drabinka koordynacyjna
  4. skoki w krzyżaku
  5. rzut oszczepem
  6. rzut z klęku

Zawody przyniosły najmłodszym sportowcom naszej szkoły mnóstwo radości, nauczyły rywalizacji w duchu Fair Play oraz rozbudziły ich zainteresowania sportowe.

Dziękujemy za udział, wszystkim gratulujemy sportowej postawy i zachęcamy do podejmowania dalszych wyzwań sportowych!!!