SZKOŁA PODSTAWOWA NR 40 W SOSNOWCU
Panel lekcyjny
Gazetka "Szkolne Wieści" Kreatywne dzieciaki Lekcje inaczej 6-latki - dotarły już do III klasy Zajęcia na basenie Gimnastyka korekcyjna Lekcja akrobatyki sportowej Lekcje gimnastyki na wesoło Przerwy w ruchu "WF" Z KLASĄ Kids Athletics Turniej Mikołajkowy na sportowo Aktywna turystyka Realizowane programy i projekty Uroczystości i imprezy Bezpieczna szkoła Inicjatywy Rodziców "Ratujemy i uczymy ratować" XXV DNI ZIEMI "Zbieramy makulaturę – oszczędzamy lasy" "Moje miasto bez elektrośmieci" "Zbieramy baterie - chronimy środowisko" "Zbieramy nakrętki - pomagamy innym"

Aktywna Szkoła


 

 TURNIEJ MIKOŁAJKOWY 2016

6 grudnia 2016 r. w naszej szkole odbył się coroczny Turniej Mikołajkowy. Uczniowie w kategoriach klas I - III i IV - VI rywalizowali w szeregu konkurencji sportowych o PUCHARY PANI DYREKTOR. Najlepsi w kategorii klas młodszych okazali się uczniowie klasy III b, a w klasach starszych -uczniowie klasy VI a.

 

TURNIEJ MIKOŁAJKOWY 2015
4 grudnia 2015 r. odbył się coroczny Turniej Mikołajkowy. Uczniowie klas I-III oraz IV-VI, uczestnicząc w różnych konkurencjach sportowych (m.in. wyścigi, skoki na skakance, bieg z pałeczką), rywalizowali ze sobą zgodnie z zasadami fair play. Na zakończenie wspólnej, ponad dwugodzinnej zabawy, wyłoniono zwycięzców. Najlepsi w kategorii klas młodszych okazali się uczniowie klasy III b, natomiast wśród klas starszych - uczniowie klasy VI a. Uczniowie obu klas odebrały z rąk Pani Dyrektor piękne puchary.

 

TURNIEJ MIKOŁAJKOWY 2014
6 grudnia 2014 r. po raz kolejny odbył się Turniej Mikołajkowy dla uczniów naszej szkoły. Sportowe Mikołajki zostały zorganizowane w dwóch kategoriach: klasy I-III oraz IV-VI. Dzieci ryzwalizowały ze sobą według zasad fair play. Konkurencje sportowe (m.in. kozłowanie piłki, wyścigi, przewroty w przód, skoki przez płotki) były dla uczniów okazją do wspólnej i wesołej zabawy. Na zakończenie Turnieju wręczone zostały pamiątkowe puchary dla zwycięskich klas (3b i 5a).
 

 

                TURNIEJ MIKOŁAJKOWY 2013
 
6 grudnia 2013 r. w naszej szkole odbył się coroczny Turniej Mikołajkowy w kategoriach klas I - III i IV - VI. Uczniowie klas podzieleni na drużyny sportowe oraz drużyny artystyczne rywalizowali w szeregu konkurencji sportowych oraz wykonywali pracę plastyczną o tematyce świątecznej. Wśród konkursów sportowych były skoki na skakance, piłkach, przeploty przez szarfy. Do tegorocznych zmagań dołączyła rywalizacja klas w przeciąganiu liny - facebookowy konkurs akcji „Ćwiczyć każdy może”. Sportowe Mikołajki odbyły się pod znakiem uśmiechu i świetnej zabawy wszystkich uczestników.
 
KLASY I - III
 
KLASY IV - VI
dodała: MH