Gimnastyka korekcyjna

GIMNASTYKA KOREKCYJNA PODCZAS ZAJĘĆ LEKCYJNYCH

W naszej szkole elementy gimnastyki korekcyjnej wprowadzane są podczas zajęć wychowania fizycznego. Wszyscy uczniowie z klasyfikacjami lekarskimi mają możliwość uczestniczenia w tych zajęciach. Grupy ćwiczebne są grupami koedukacyjnymi. Zajęcia prowadzone są głównie w formie zabawowej.
Główny nacisk jest położony na utrwalenie nawyku prawidłowej postawy i prawidłowego wysklepienia stóp. Tematyka zajęć obejmuje korekcję i profilaktykę wszystkich występujących wad postawy. W ramach zajęć przeprowadzane są krótkie pogadanki o higienicznym trybie życia, zasadach prawidłowego siedzenia w ławce, przy komputerze oraz prawidłowym "bezpiecznym" wykonywaniu czynności domowych.
Uczniowie poznają gry i zabawy rekreacyjne, które powinny sprzyjać wyrównaniu braku aktywności fizycznej, która jest jedną z głównych przyczyn nabytych wad postawy. Uczniowie są zachęcani do wykonywania  ćwiczeń korekcyjnych w domu.