SZKOŁA PODSTAWOWA NR 40 W SOSNOWCU
Strona główna
Nasze Tradycje Sosnowiecki Lider Ekologii Realizowane programy i projekty Lekcje inaczej Czwartoklasiści - innowacja pedagogiczna Aktywna turystyka Bezpieczna szkoła "Ratujemy i uczymy ratować" Inicjatywy Rodziców Gazetka "Szkolne Wieści" XXVI DNI ZIEMI "Zbieramy makulaturę – oszczędzamy lasy" "Moje miasto bez elektrośmieci" "Zbieramy nakrętki - pomagamy innym" Wolontariat 6-latki - dotarły już do IV klasy Kreatywne dzieciaki

Aktywna Szkoła

Aktywna turystyka

 

 
AKTYWNA TURYSTYKA
 
Uczniowie naszej szkoły mają możliwość rozwijania swoich pasji związanych z aktywną turystyką poprzez uczestnictwo w licznych wycieczkach.
 

WYCIECZKI 2014/2015

29 września 2014 r. uczniowie klasy IV a pod opieką p. Agnieszki Furtacz i p. Joanny Zyguły wybrali się na do Ojcowskiego Parku Narodowego.

Program wycieczki obejmował:

- pobyt w muzeum (projekcja filmu 3D o powstaniu doliny Prądnika oraz o faunie i florze Ojcowskiego Parku Narodowego, zwiedzanie ekspozycji muzealnej)
- przejście szlakiem turystycznym do Jaskini Łokietka – zwiedzanie jaskini
- wędrówkę wąwozem Ciasne Skałki do Bramy Krakowskiej i źródełka miłości
- spacer doliną Prądnika

 • FERIE W BESKIDACH (2013/2014)

  W dniach 21 - 23 stycznia 2014 r. jak co roku w ferie zimowe odbyła się tradycyjnie wycieczka do Rycerki Górnej. W Pensjonacie "Helenka" pod opieką p. Agnieszki Furtacz i p. Kingii Michalec spędziliśmy trzy  radosne dni. Był czas na spacery, dyskotekę karnawałową, gry i zabawy, kalambury, a nawet spontaniczne przedstawienia teatralne. Pogoda była przepiękna, więc wyruszyliśmy szlakiem turtystycznym do schroniska PTTK na Przegibku. A ponieważ w nocy spadł śnieg, ruszyliśmy na kulig i braliśmy udział w nocnym ognisku z pieczeniem kiełbasek. Spacerowaliśmy po okolicy, a co najważniejsze bawiliśmy się dobrze.

   

   

   

   

   

   

   

"Feryjny wypad w góry" (2013/2014)

20 stycznia 2014 r. to początek naszych ferii. Postanowiliśmy spędzić ten dzień turystycznie - wyruszyliśmy w Beskidy. Wędrowaliśmy szlakiem turystycznym z przełęczy Przegibek na Magurkę Wilkowicką. Pogoda nie byla rewelacyjna, ale za to humory uczniów, piękno gór i atmosfera rekompensowała wszystko. W schronisku PTTK nas Magurce był czas na pieczone kiełbaski.

.........................................................................................................................................................................................................................

 

RAJD "POŻEGNANIE LATA" - KLASA VI A (2013/2014)
Uczniowie klasy VI a pod koniec września 2013 r. uczestniczyli w rajdzie "Pożegnanie lata" zorganizowanym przez PTTK na terenie Będzina. Rajd zakończył się konkurencjami sportowymi.
 
wpisała: MH