SZKOŁA PODSTAWOWA NR 40 W SOSNOWCU
Panel lekcyjny
Gazetka "Szkolne Wieści" Kreatywne dzieciaki Lekcje inaczej 6-latki - dotarły już do III klasy Zajęcia na basenie Gimnastyka korekcyjna Lekcja akrobatyki sportowej Lekcje gimnastyki na wesoło Przerwy w ruchu "WF" Z KLASĄ Kids Athletics Turniej Mikołajkowy na sportowo Aktywna turystyka Realizowane programy i projekty Uroczystości i imprezy Bezpieczna szkoła Inicjatywy Rodziców "Ratujemy i uczymy ratować" XXV DNI ZIEMI "Zbieramy makulaturę – oszczędzamy lasy" "Moje miasto bez elektrośmieci" "Zbieramy baterie - chronimy środowisko" "Zbieramy nakrętki - pomagamy innym"

Aktywna Szkoła

Gimnastyka korekcyjna

 
                GIMNASTYKA KOREKCYJNA PODCZAS ZAJĘĆ LEKCYJNYCH
 
W naszej szkole elementy gimnastyki korekcyjnej wprowadzane są podczas zajęć wychowania fizycznego. Wszyscy uczniowie z klasyfikacjami lekarskimi mają możliwość uczestniczenia w tych zajęciach. Grupy ćwiczebne są grupami koedukacyjnymi. Zajęcia prowadzone są głównie w formie zabawowej. 
Główny nacisk jest położony na utrwalenie nawyku prawidłowej postawy i prawidłowego wysklepienia stóp. Tematyka zajęć obejmuje korekcję i profilaktykę wszystkich występujących wad postawy. W ramach zajęć przeprowadzane są krótkie pogadanki o higienicznym trybie życia, zasadach prawidłowego siedzenia w ławce, przy komputerze oraz prawidłowym "bezpiecznym" wykonywaniu czynności domowych.
Uczniowie poznają gry i zabawy rekreacyjne, które powinny sprzyjać wyrównaniu braku aktywności fizycznej, która jest jedną z głównych przyczyn nabytych wad postawy. Uczniowie są zachęcani do wykonywania  ćwiczeń korekcyjnych w domu.
 
dodała: MH