Lekcja akrobatyki sportowej

LEKCJA AKROBATYKI SPORTOWEJ W KLASIE VA

W ramach realizacji zadania z obszaru 1 Ogólnopolskiej Akcji Ministra Edukacji Narodowej „Ćwiczyć każdy może” organizowanej w ramach Roku Szkoły w Ruchu w dniu 08.01.2014 r. odbyła się lekcja akrobatyki sportowej w klasie Va. Tematem lekcji było „Budowanie piramid dwójkowych.” Celem zajęć było ogólne usprawnienie dzieci ze szczególnym uwzględnieniem poprawy koordynacji ruchowej, zwinności, gibkości i siły. Zajęcia prowadzone w parach pozytywnie wpłynęły na uczniów, gdyż zrozumieli jak duża spoczywa na nich odpowiedzialność za bezpieczeństwo współćwiczących. Pomagając mniej sprawnym kolegom rozwijali w sobie empatię. Lekcja bardzo podobała się uczniom i nauczycielom obserwującym zajęcia, którzy uznali wprowadzanie elementów akrobatyki sportowej za bardzo ciekawą i atrakcyjną formę urozmaicenia zajęć wychowania fizycznego.
Poniżej zamieszczony jest scenariusz lekcji oraz zdjęcia z realizacji.

scenariusz_akrobatyka_sportowa_VA.doc