SZKOŁA PODSTAWOWA NR 40 W SOSNOWCU
Strona główna
Nasze Tradycje Sosnowiecki Lider Ekologii Realizowane programy i projekty Lekcje inaczej Czwartoklasiści - innowacja pedagogiczna Aktywna turystyka Bezpieczna szkoła "Ratujemy i uczymy ratować" Inicjatywy Rodziców Gazetka "Szkolne Wieści" XXVI DNI ZIEMI "Zbieramy makulaturę – oszczędzamy lasy" "Moje miasto bez elektrośmieci" "Zbieramy nakrętki - pomagamy innym" Wolontariat 6-latki - dotarły już do IV klasy Kreatywne dzieciaki

Aktywna Szkoła

Inicjatywy Rodziców

Aktywni rodzice to aktywni uczniowie.

W naszej szkole rodzice aktywnie włączają się w życie szkoły, szczególnie w propagowanie zdrowego stylu życia poprzez ruch i doskonalenie umiejętności sportowych.


Organizacja Akcji Charytatywnej "Gramy Dla Julki"

Cała społeczność szkoły włączyła się bardzo aktywnie w przygotowanie akcji charytatywnej. Współpraca ze stowarzyszeniami, fundacjami, różnymi instytucjami, placówkami oświaty i osobami prywatnymi przyniosła wspaniały rezultat. Na Hali EXPO SILESIA w Sosnowcu zgromadziły się tłumy ludzi wspierających naszą akcję i chcących pomóc uczennicy walczącej z chorobą nowotworową. Dzięki wspólnemu przedsięwzięciu udało się zgromadzić fundusze w kwocie ponad 50 000,00zł.


Zajęcia pozalekcyjne z zakresu garncarstwa, ceramiki - inicjatywa Pani Małgorzaty Bednarz

https://sp40sosnowiec.edupage.org/photos/album/667/hdimg5ea8afa9d793c34328bb.jpg


"Boisko Dla Kisiela", FERIE z BDK, turnieje sportowe (link do filmu:  https://www.youtube.com/watch?v=9OTwk7bUbTo),- inicjatywa Pana Adama Kruka   http://boiskodlakisiela.futbolowo.pl

Zajęcia taneczne "Cheerleaders" - prowadzenie Alicja Chryszczanowicz (absolwentka naszej szkoły z roku 2005)-

http://s2.fbcdn.pl/8/clubs/73758/templates/118644/img/user_top.jpg 

www.facebook.com/boiskodlakisiela


"Tenis stołowy" - inicjatywa Pani Elżbiety Pięty


Festyn Rodzinny "Mama, Tata, Ja" - Rodzice wszystkich uczniów


"Sznupek uczy najmłodszych" - bezpieczeństwo w ruchu drogowym i w kontaktach z ludźmi

(inicjatywa - Pan Tomasz Ciepał)


"My dla Dzieci - Telefony alarmowe" - (Fundacja Orange - inicjatywa Pan Bartłomiej Plajzer) 

 

Staramy się godnie reprezentować Polskę i SP40 w nowej szkole. Bierzemy udział w programie Strictly come Dancing. To coś w rodzaju tańca z gwiazdami. Pieniądze ze sprzedaży biletów przeznaczone są na szkolną bibliotekę. W 6 tygodni musimy nauczyć się zatańczyć Salsę do piosenki Time of my life z filmu Dirty Dancing.

W załączeniu przesyłam nasz plakat

Pozdrawiamy z Zielonej Irlandii
      Bartek, Edytka, Gabrysia i Iza.