SZKOŁA PODSTAWOWA NR 40 W SOSNOWCU
Strona główna
Nasze Tradycje Sosnowiecki Lider Ekologii Realizowane programy i projekty Lekcje inaczej Czwartoklasiści - innowacja pedagogiczna Aktywna turystyka Bezpieczna szkoła "Ratujemy i uczymy ratować" Inicjatywy Rodziców Gazetka "Szkolne Wieści" XXVI DNI ZIEMI "Zbieramy makulaturę – oszczędzamy lasy" "Moje miasto bez elektrośmieci" "Zbieramy nakrętki - pomagamy innym" Wolontariat 6-latki - dotarły już do IV klasy Kreatywne dzieciaki

Aktywna Szkoła

Gazetka "Szkolne Wieści"

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 40 w Sosnowcu postanowili realizować

"Edukacyjny projekt dzienników regionalnych Polskapresse"

i z pomocą swoich nauczycieli redagować internetową gazetkę 

"Szkolne Wieści".


Opiekunami gazetki są: mgr Monika Wileczek oraz mgr Monika Szkliniarz.

Zachęcamy do przeczytania najnowszego numeru naszej gazetki szkolnej. Znajdziecie w nim: relację z wizyty w Teatrze Zagłębia, nauce programowania w klasie Ib, kącik twórczości poetyckiej, sprawozdanie z akademii walentynkowej, a także relację z "bajkowego spotkania z babcią i dziadkiem" klasy IIIa. Życzymy miłej lektury!

kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej - nr 21


W najnowszym numerze naszej gazetki przeczytacie m.in. o bożonarodzeniowym przedstawieniu, które odbyło się w naszej szkole tuż przed świętami Bożego Narodzenia, zwyczajach bożonarodzeniowych oraz wykonywanych na zajęciach świątecznych pracach plastycznych. Możecie także zapoznać się z literacką i poetycką twórczością kolegów i koleżanek z naszej szkoły. Serdecznie zapraszamy do lektury.

kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej - nr 20


Zachęcamy do przeczytania najnowszego numeru naszej gazetki szkolnej. Znajdziecie w nim m.in.: informacje o organizowanym przez naszą szkołę VII Międzyszkolnym Konkursie Polonistycznym "Z polszczyzną za pan brat", lekcji otwartej "W krainie baśni", a także sukcesach naszych uczniów. Możecie również przeczytać wywiad z p. K. Moś oraz p. K. Richtarz.

kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej - nr 19


Zapraszamy do lektury październikowego wydania naszej gazetki szkolnej. Znajdziecie w nim m.in.: relację z pasowania na ucznia naszej szkoły, informacje o sukcesach naszych uczniów, wywiad z p. I. Rzepczyńską, kącik poetycki oraz wiele innych.

kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej - nr 19


Zachęcamy do przeczytania kolejnego numeru naszej gazetki, w którym m.in. znajdziecie relację z VI Międzyszkolnego Konkursu Polonistycznego "Z polszczyzną za pan brat" oraz przeczytacie o jesiennych inspiracjach uczniów naszej szkoły.

kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej - nr 18


W pierwszym numerze naszej gazetki w roku szkolnym 2016/2017 możecie przeczytać o: wakacyjnych wspomnieniach uczniów naszej szkoły, relacji z wycieczki klas III b i III c do Podlesic, zajęciach warsztatowych klas IV a i IV b w Miejskiej Bibliotece Publicznej w ramach lekcji języka polskiego, realizacji programu profilaktyczno-wychowawczego "Epsilon" w naszej szkole, wyborach do Samorządu Uczniowskiego oraz szkolnych obchodach Dnia Chłopaka.

kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej - nr 17


W kolejnym numerze naszej gazetki przeczytacie o przebiegu realizacji programu rządowego "Książki naszych marzeń" w naszej szkole. Czekają na Was także wspomnienia z bardzo udanego i niezwykle rodzinnego V Festynu "Mama, Tata, Ja" oraz ze spotkań naszych uczniów ze swoimi bliskimi z okazji Dnia Mamy i Taty.

kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej - nr 16


W najnowszym numerze naszej gazetki przeczytacie o kwietniowych wydarzeniach w naszej szkole, czyli m.in. o przeglądzie teatrzyków kukiełkowych "Kukiełkowo-pacynkowy zawrót głowy", który przygotowaliśmy w ramach Międzynarodowego Dnia Teatru, oraz V Międzyszkolnym Konkursie Polonistycznym "Z polszczyzną za pan brat". Zachęcamy również do przeczytania kolejnych książkowych recenzji książek zakupionych w ramach programu "Książki naszych marzeń".

kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej - nr 15


Zapraszamy do przeczytania wiosennego numeru gazetki "Szkolne Wieści".

Wiosna zagościła w literaturze, w wytworach artystycznych uczniów, w pracach

przygotowanych na konkursy i ... w szkolnym ogródku.

kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej - nr 14


Zachęcamy do lektury nowego, pierwszego w tym roku kalendarzowym, numeru naszej gazetki "Szkolne Wieści"! Możecie w niej przeczytać m.in. o pasowaniu pierwszoklasistów na czytelników oraz klasowych uroczystościach z okazji Dnia Babci i Dziadka. Dowiecie się także o ciekawej pasji Szymona Hojdeczki z klasy Va oraz przeczytacie wywiad z nim, przeprowadzony przez uczennice klasy IVa. Przekonacie się również, że każdy z nas jest poetą oraz będziecie mogli zainspirować się interesującymi książkami, zakupionymi przez szkołę w ramach akcji "Książki naszych marzeń". Przeczytacie także o karnawałowych inspiracjach. Na sam koniec lektury czeka na Was kolejna krzyżówka, w której do wygrania jest bilet do kina Helios na dowolny seans!

kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej - nr 13


Już jest nowy, listopadowy numer naszej gazetki "Szkolne Wieści"! Możecie w niej przeczytać m.in. o tym, jak ważne jest spożywanie śniadania każdego dnia. Dowiecie się także, co ciekawego wydarzyło się w naszej szkole w minionym miesiącu. Jak w każdym numerze, tak i w tym zachęcamy wszystkich do rozwiązania krzyżówki, w której do wygrania jest bilet do kina Helios! Losowanie zwycięzcy już niebawem!

kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej - nr 12


Jeśli chcesz wiedzieć, co ciekawego ostatnio wydarzyło się w naszej szkole, koniecznie zajrzyj do październikowego numeru gazetki "Szkolne Wieści". Zachęcamy również do rozwiązania kolejnej krzyżówki, w której do wygrania jest bilet do kina Helios!

kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej - nr 11


Zapraszamy do lektury najnowszego - pierwszego w roku szkolnym 2015/2016 - numeru gazetki "Szkolne Wieści". Ciekawostki znajdą nie tylko miłośnicy kotów czy wielbiciele książek, ale także wszyscy ci, którzy chcą się z nami wspólnie bawić! To właśnie dla Was, Drodzy Uczniowie, od tego numeru, co miesiąc, będzie przygotowywana krzyżówka, za rozwiązanie której będzie można wygrać nagrody! :) Czekamy również na Wasze pomysły dotyczące kolejnych artykułów.

kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej - nr 10


Sprawdź, co ciekawego wydarzyło się w naszej szkole i nie tylko w ostatnim czasie...

kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej - nr 9


Czy poznałeś już kolejny numer gazetki? Sprawdź koniecznie, co napisano...

kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej - nr 8


Wiosenno-świąteczne wydanie "Szkolnych Wieści" czeka już na swoich czytelników.

Zapraszamy! smiley

kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej - nr 7


W naszej szkole wciąż coś się dzieje - jeśli chcesz poznać szczegóły - zapraszamy do

lektury. Lutowy numer "Szkolnych Wieści" czeka na swoich stałych i nowych czytelników.

kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej - nr 6


Zapraszamy do lektury najnowszego - styczniowego - numeru "Szkolnych Wieści".

kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej - nr 5


Do najlepszych życzeń z okazji Nowego 2015 Roku

dołączamy nowy numer naszej gazetki.

kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej - nr 4


Nowy numer "Szkolnych Wieści" jest już dostępny!

Zapraszamy do lektury.

kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej - nr 3


Drodzy Czytelnicy "Szkolnych Wieści",

zapraszamy do poznania kolejnego numeru naszej gazetki

kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej - nr 2


Zapraszamy do lektury pierwszego numeru naszego periodyku.

Kliknij tutaj, by dowiedzieć się więcej