ŚWIETLICA DZIECIOM 2023/2024

czwartek            6:30 - 16:30

piątek                6:30 -16:30

mgr Monika Dudek, mgr Magdalena Długosz

mgr Dorota Wiśniewska, Karolina Simińska, mgr Małgorzata Hamryszak, mgr Ewa Łudzeń, mgr Anita Zgoda, mgr Irena Wnęk,
mgr Ewelina Szopa, mgr Martyna Leżańska

WIZYTA PRZEDSZKOLAKÓW W ŚWIETLICY

W poniedziałek 8.04. w naszej świetlicy gościliśmy grupę "Delfinków" z Przedszkola Miejskiego nr 45, wchodzącego w skład naszego Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 14. Młodsi koledzy i koleżanki mogli zobaczyć, jak spędzamy czas przed i po lekcjach. Każdy przedszkolak, na pamiątkę spotkania, wykonał zdjęcie z Wiosną Radosną. Dziękujemy za wizytę!

WIELKANOC W ŚWIETLICY

W taki sposób przygotowywaliśmy się do Świąt Wielkanocnych. Rozmawialiśmy o tradycjach i zwyczajach związanych ze świętami, tworzyliśmy barwne pisanki i ozdoby, miło spędzając czas. Mieliśmy także okazję wykonać pamiątkowe zdjęcie w "kurczaczkowej" fotobudce.

WIOSNA W ŚWIETLICY

W naszej świetlicy wiosna zapanowała na dobre!

DZIEŃ KOBIET

Z okazji Dnia Kobiet uczniowie klas I-III przygotowywali piękne życzenia, a także układali puzzle. Przygotowali także piękną gazetkę okolicznościową oraz mieli możliwość zrobienia sobie pamiątkowego zdjęcia w fotobudce.

WALENTYNKI

Z okazji Święta Zakochanych w naszej świetlicy mieliśmy możliwość przygotowania walentynek i przekazania ich za pomocą poczty walentynkowej. Wykonywaliśmy pamiątkowe zdjęcia z wykorzystaniem fotoramki.

BEZPIECZNE FERIE ZIMOWE

W ostatnim tygodniu przed feriami zimowymi rozmawialiśmy na temat bezpieczeństwa podczas nich. Wykonywaliśmy lapbooka, rozmawialiśmy o właściwych i niewłaściwych zachowaniach, a także obejrzeliśmy film edukacyjny.

​​DZIEŃ BABCI I DZIADKA

Nasi uczniowie przygotowywali laurki dla swoich ukochanych babć i dziadków z okazji ich świąt.

PTAKI ZIMĄ

Podczas zajęć w naszej świetlicy rozmawialiśmy na temat tego, w jaki sposób możemy pomóc ptakom przetrwać zimę. Uczniowie tworzyli lapbooka, w którym zawarli informacje na temat ptaków pozostających i odlatujących z naszego kraju na zimę. Obejrzeli film edukacyjny dotyczący pomocy zwierzętom.

WITAMY NOWY ROK

Nowy rok w naszej świetlicy powitaliśmy z dużą energią i zapałem do pracy. Wykonywaliśmy maski karnawałowe i fajerwerki. Wszystkie prace naszych uczniów są ozdobą Galerii Uczniowskiej.

MIKOŁAJKI

W świetlicy obchodziliśmy mikołajki. Był to bardzo radosny dzień dla naszych uczniów.

KALENDARZ ADWENTOWY

Nasi podopieczni wykonywali kalendarz adwentowy. Każdego dnia odkrywają nowe zadania.

ANDRZEJKI

Uczniowie uczęszczający do świetlicy szkolnej świętowali andrzejkowi. Były wróżby, zabawy i ciekawe zagadki.

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

Nasi uczniowie pamiętali o swoich ukochanych przytulankach i uczcili Dzień Pluszowego Misia.

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PRAW DZIECKA

W naszej świetlicy rozmawialiśmy o prawach dziecka.

SZKOLNE PRZYGODY GANGU SWOJAKÓW

Do świetlicy szkolnej dotarła paczka z Mocniakami. Uczniowie z zapałem wzięli się do tworzenia bohaterów oraz wymyślania swoich własnych NOWYCH Mocniaków. Zapraszamy do obejrzenia ich galerii prac.

DZIEŃ PLANSZÓWEK W ŚWIETLICY

24.11. był w świetlicy, podobnie jak i w całej szkole, Dniem Planszówek. Uczniowie mieli okazję zintegrować się z kolegami i koleżankami, pograć w ulubione gry oraz poznać nowe, ciekawe gry planszowe.

.

11 LISTOPADA W ŚWIETLICY

Uczniowie uczęszczający do szkolnej świetlicy wspólnie kolorowali mapę Polski, poznawali symbole narodowe, utrwalali wiedzę dotyczącą naszego kraju.

ŚWIĘTO ZMARŁYCH - JAK WYGLĄDA W INNYCH KRAJACH?

Podczas listopadowych zajęć w naszej świetlicy uczniowie mogli poznać tradycje i zwyczaje związane z obchodami święta zmarłych w innych krajach.

ŚWIETLICA AKTYWNIE

Tak spędzamy czas w naszej świetlicy.

PASOWANIE NA ŚWIETLIKA

6 listopada odbyła się uroczystość Pasowania na Świetlika uczniów klas pierwszych. Wszyscy świetnie się bawili.

DZIEŃ NAUCZYCIELA

14 października obchodzimy Dzień Nauczyciela, znany pod oficjalną nazwą jako Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji uczniowie wręczają swoim nauczycielom i nauczycielkom, wychowawcom klas, opiekunom szkolnym i przedszkolnym, a także pozostałym pracownikom oświaty drobne upominki wyrażające podziękwianie za trud i serce włożone w pracę. Nasi uczniowie uczcili to, tworząc piekną galerię z podziękowaniami.

WITAMY JESIEŃ

BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY

Celem wrześniowych zajęć było przypomnienie zasad bezpiecznego poruszania się po drodze oraz chodniku, w tym utrwalenie znajomości najczęściej spotykanych znaków. Uczniowie w trakcie zajęć wykonali znaki drogowe, które ozdobiły naszą galerię.

DZIEŃ KROPKI

Międzynarodowy Dzień Kropki - obchodzony 15 września - to wielkie święto kreatywności, odwagi i zabawy. Tego dnia uczniowie i nauczyciele organizują wiele ciekawych zabaw i zajęć, które pomagają dzieciom odkrywać talenty, poznawać swoje mocne strony, pobudzać wyobraźnię i wspólnie się pobawić.

Tegoroczny Dzień Kropki w naszej świetlicy obchodziliśmy tak:

WITAJ, SZKOŁO!

Witamy w nowym roku szkolnym. Zapraszamy do wspólnej zabawy i nauki w naszej świetlicy szkolnej :)

Dodała: M. Szkliniarz