Szkolny Konkurs Plastyczny dotyczący Konstytucji 3 Maja
01.06.2023Niezmiernie miło nam poinformować, że Szkolny Konkurs Plastyczny dotyczący Konstytucji 3 Maja został rozstrzygnięty. Oto jego wyniki:
I miejsce - Michał Sobczyk (kl. 5a),
II miejsce - Bruno Milczarek (kl. 6b),
III miejsce - Danuta Czapik (kl. 8c),
wyróżnienia: Anna Kostka (kl. 6b), Gabriela Medaj (kl. 6b).
Serdecznie gratulujemy! Organizatorki konkursu: p. B. Wawer, p. A. Tajer, p. M. Szkliniarz.
dodała: M. Szkliniarz
Wycieczka 6a i 6b do Wisły
31.05.2023W dniach 30-31.05.2023 klasy 6a i 6b, wraz z paniami: A. Klatą, K. Michalec i A. Furtacz, wybrały się na wycieczkę do Wisły. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.
dodała: M. Szkliniarz
2
Wycieczka - pielgrzymka klas 3 do Złotego Potoku i Leśniowa
29.05.202326 maja 2023 uczniowie klas 3, pod opieką p. A. Furtacz, p. I. Wnęk i p. D. Skołuckiej, uczestniczyli w wycieczce-pielgrzymce do Leśniowa i Zlotego Potoku.
Zapraszamy do obejrzenia relacji fotograficznej.
dodała: M. Szkliniarz
55
Międzyszkolny konkurs plastyczno-literacki „Świat widziany przez niebieskie okulary”
24.05.2023Patrycja Kozioł, uczennica klasy VIII a, zajęła I miejsce w Międzyszkolnym konkursie plastyczno-literackim „Świat widziany przez niebieskie okulary”. Za pomocą tekstu literackiego i fotografii wyraziła swoje przemyślenia nawiązujące do hasła konkursowych zmagań. Gratulujemy Patrycji sukcesu i zachęcamy do lektury jej pracy.
Opiekun: Monika Wileczek
Eden, 26 marca 2023 roku
Kochana Kamilko!
Od pierwszej chwili kiedy Cię poznałam, wiedziałam, że jesteś wyjątkową osobą. Bardzo imponuje mi Twoja „pozytywna energia”, sposób w jaki czerpiesz
z życia „pełnymi garściami” i siła dzięki, której pokonujesz najcięższe przeszkody.
Nie mogę pogodzić się z faktem, że są ludzie niszczący wszystko to, co udało Ci się osiągnąć z tak wielkim trudem. Aby temu zaradzić wkładam niebieskie okulary i świat zmienia się o 180 stopni.Nowo stworzona kraina jest wręcz doskonała. Nie ma w niej miejsca na okrutne dowcipy. Jeśli ktoś upada, zawsze znajduje się człowiek pomagający mu wstać jeszcze silniejszym. Ta rzeczywistość promuje inność. Ludzie zapożyczają od siebie najcenniejsze wartości. Jest to obszar tolerancji i niemilknącego śmiechu.
Nie ma znaczenia czy jesteśmy czarni czy biali, wysocy czy niscy, zdrowi czy chorzy, każdy jest wyrazisty i doskonały. Wokół nas biegają zwierzęta. Są symbolami wierności i bezinteresownej miłości. Znika problem bezdomności i przemocy. To jest Eden.Nadchodzi pora, by zdjąć „niebieskie okulary”. Znowu wracam do świata prześladowań, złośliwości i krytyki. Widzisz Kamilo jakie to przykre, że ludzie
nie zdają sobie sprawy jak niewiele potrzeba, by odmienić czyjś los. Wystarczy trochę dobrej woli, odrobina empatii i życie od razu nabiera barw.Mam nadzieję, iż nadejdzie czas, gdy rzeczywistość będzie taka jak
w niebieskiej krainie. Nie będziesz wówczas już musiała walczyć o akceptację
i ze spokojem poświęcisz się pielęgnowaniu tego, co w życiu najcenniejsze – miłości
i przyjaźni.Całuję mocno
Patrycja
Zaproszenie do udziału w Szkolnym Konkursie Recytatorskim
22.05.2023Serdecznie zapraszamy uczniów klas IV-VIII do udziału w Szkolnym Konkursie Recytatorskim. Zadaniem uczestnika/uczestników jest przygotowanie recytacji wybranego utworu literackiego i nagranie swojego wystąpienia. Film należy przesłać na adres mailowy nauczyciela do dn. 5 czerwca 2023r. Szczegółowy regulamin konkursu jest dostępny tutaj.
Organizatorki: mgr Monika Wileczek, mgr Monika Szkliniarz, mgr Aneta Tajer
dodała: M. Szkliniarz
Wycieczka do Szkoły Magii i Czarodziejstwa (4SH, 5a, 4KD)
19.05.202319.05.2023r. uczniowie klas 4SH i 5a oraz dwie uczennice z klasy 4KD, wraz z opiekunami: p. M. Szkliniarz, p. A. Tajer i p. K. Stepuch-Stoczkiewicz, uczestniczyli w wycieczce do Szkoły Magii i Czarodziejstwa, znajdującej się w Kompleksie Zamkowym w Starych Tarnowicach. Jako pierwszoroczni zostali przydzieleni do dwóch domów: Wrochendoru i Baltazarinu. Wzięli udział w bardzo ciekawych lekcjach: różdżkarstwa, iluzji, latania na miotle i eliksirów. Mieli także niepowtarzalną okazję rozegrania meczu w quiditcha. Zabawa była wyśmienita! Zapraszamy do obejrzenia zdjęć relacjonujących wycieczkę.
dodała: M. Szkliniarz
11
SPRAWOZDANIE Z WERNISAŻU RYSUNKÓW I OBRAZÓW IRYNY SYZONENKO
17.05.202314 kwietnia 2023 roku w zespole poklasztornym sióstr wizytek w Lublinie odbył się wernisaż rysunków i obrazów Iryny Syzonenko. W tym historycznym budynku mieści się Galeria OKNA, działająca pod auspicjami w Fili nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lublinie. (Jest to niezwykle ciekawa galeria. Istnieje już od 2014 roku i regularnie organizuje wystawy sztuki współczesnej).
Otwarcie wystawy Syzonenko miało bardzo uroczysty charakter. Rozpoczęło się przemówieniem przedstawicielki kierownictwa Biblioteki. Następnie głos zajęli wykładowcy historii sztuki w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim: prof. Irena Rolska-Boruch i prof. Lechosław Lameński. Przybliżyli zgromadzonej publiczności dotychczasowe osiągnięcia artystki. Nawiązali do faktu, iż jest w trakcie studiów doktorskich na ich uniwersytecie. Z kolei sama Syzonenko ze wzruszeniem podziękowała wszystkim za przybycie i wyraziła nadzieję, że jej twórczość zyskała ich uznanie. Na koniec wernisaż uświetnił krótki koncert w wykonaniu Krzysztofa Klimka, ucznia Szkoły Muzycznej II stopnia im. Jana Kiepury w Sosnowcu. Zagrał on na klarnecie utwór anonimowego autora pt. „Wariacje”. Muzyka miała romantyczny nastrój i doskonale pasowała do charakteru wystawy zatytułowanej ,,Metamorfozy Stepu”.
Step jest w kulturze ukraińskiej synonimem otwartej przestrzeni, a więc wolności. Chronili się tam wszyscy, których dopadała niesprawiedliwość społeczna, bieda, wojna, ale również proza życia. Przyroda stepu jest wbrew pozorom bardzo zróżnicowana i witalna; przygotowana na ciężkie warunki zimowania i nagły wybuch wiosny. Warunki rozwoju, jakie oferuje ciepły i suchy klimat kontynentalny, bardzo różnią się od zazwyczaj spotykanych w Europie. Step jest więc również symbolem typowo miejscowej, ukraińskiej formy krajobrazu przyrodniczego. Co ważne, dzięki polskim romantykom, wszystkie te aspekty weszły na stałe do naszej narodowej wyobraźni.
Sądząc po oklaskach, publiczności bardzo spodobała się zarówno obrazy Iryny Syzonenko, jak również koncert Krzysztofa Klimka. W prowadzonych później rozmowach wiele osób podkreślało, jak wspaniałe wrażenia artystyczne wywołuje przenikanie się muzyki i sztuk plastycznych.
Krzysztof Klimek, uczeń kl. VIII a
Z PRZYJEMNOŚCIĄ ZACHĘCAMY DO WYSŁUCHANIA KONCERTU KRZYSZTOFA
https://drive.google.com/file/d/1LiIBB4ptDaB2B1dEAVVyPWMMDhpJ4aQ-/view?usp=share_link
Zachęcamy także do obejrzenia popisów muzycznych uczennicy kl. IV KD – Wiktorii Tajer.
Monika Wileczek
Wycieczka klasy 2sj
17.05.2023Wycieczka klasy 2sj do Agroturystyki Pod Skalka na cudowne warsztaty oraz zwiedzanie.
5
Turniej Bibliotek 2023
09.05.2023Klasa 2sj 8 maja brała udział w Turnieju Bibliotek 2023 i zajęła 1 miejsce
2
UROCZYSTA GALA
06.05.2023Laureaci konkursów polonistycznych organizowanych przez nauczycieli Szkoły Podstawowej nr 6 w Sosnowcu wzięli udział w uroczystej gali wręczenia nagród. Mieli okazję poznać konkurentów i odebrać dyplomy oraz upominki podsumowujące ich wysiłek włożony w przygotowanie się do zmagań. Obejrzeli także piękne występy artystyczne w wykonaniu przedstawicieli tej placówki. Mamy nadzieję, że sukcesy uczniów naszej szkoły w przyszłym roku szkolnym będą równie liczne. Przepełnieni dumą składamy serdeczne gratulacje!
Opiekunki: Monika Wileczek, Monika Szkliniarz
dodała: M. Szkliniarz
KONCERTY UMUZYKALNIAJĄCE
06.05.2023W ramach realizacji programu edukacyjnego „Tajniki muzyki” uczniowie klas IV KD i III SP wzięli udział w koncertach umuzykalniających „Dlaczego struny są kolorowe?” i „Muzyczna bajka o Lunie”. Mieli okazję zaznajomić się z historią oraz brzmieniem harfy i dowiedzieć się, dlaczego jej struny przybierają różne barwy. Usłyszeli także dźwięk klarnetu, fagotu i fletu poprzecznego, a także poznali budowę tych drewnianych instrumentów. Zajęcia prowadzone przez muzyków i pedagogów Filharmonii Śląskiej okazały się niezwykle ciekawe i inspirujące, a magia sali koncertowej Pałacu Kultury w Dąbrowie Górniczej dopełniła całości. Z niecierpliwością czekamy na kolejne tego rodzaju wydarzenia muzyczne!
Opiekunowie: Monika Wileczek, Anna Skołucka, Monika Dudek, Karolina Stepuch-Stoczkiewicz
Akademia z okazji Święta Trzeciego Maja
03.05.2023Uczniowie klas 4KD, 4SH i 4a, pod opieką pań: M. Wileczek, A. Tajer i M. Kosińskiej, przygotowali występ artystyczny z okazji 232. rocznicy uchwalenia Kontystucji 3 Maja. Dekorację przygotowała p. J. Zyguła. W piątek 28 maja społeczność naszej szkoły, podczas zajęć lekcyjnych, miała możliwość obejrzenia nagranej akademii. Młodym artystom gratulujemy występu!
Archiwum Wydarzeń
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Październik 2022
- Wszystkie