SZKOŁA PODSTAWOWA NR 40 W SOSNOWCU
Strona główna
 • Prelekcja dla rodziców

  W dniu 7 grudnia rodzice naszych uczniów uczestniczyli w prelekcji zorganizowanej we wspolpracy ze Śląskim Centrum Społeczeństwa Informacyjnego "Dzieci i młodzież online - czyli, co każdy rodzic wiedzieć powinien". Było to spotkanie w ramach realizowanego przez szkołę programu Akademia Bezpiecznego Internetu. Rodzice mogli dowiedzieć się jak dbać o bezpieczeństwo dzieci w sieci.

  • rodzaje szkodliwych treści i konsekwencje dla psychiki dziecka
  • formy cyberprzemocy i realne skutki wirtualnej przemocy
  • uwodzenie w sieci - grooming
  • symptomy nadużywania Ihnternetu
  • gdzie szukać pomocy

   

 • Spotkanie z Kulturą Zagłębia

  W dniu 4 grudnia uczniowie klas I-III wraz z nauczycielami i rodzicami uczestniczyli w „Spotkaniu z Kulturą Zagłębia”. Uczniowie wykonali piękne prace plastyczne pod hasłem "Najpiękniejsze w moim mieście jest..." Wystawa prac połączona została z plebiscytem na najpiękniejszą pracę, prezentacją legend i podań z regionu Zagłębia Dąbrowskiego oraz występami artystycznymi (tańce i piosenki związane z Zagłębiem). Spotkanie z kulturą Zagłębia było wyśmienitą okazją do promowania rodzinnego czytania. Nasza szkoła wielu lat organizuje spotkania z udziałem rodziców. W tym roku szkolnym włączamy się w miejskie obchody 100 – lecia odzyskania Niepodległości promując kulturę regionu i jego historię.

 • ANDRZEJKI

  W środę 29 listopada uczniowie naszej szkoły uczestniczyli
  w wieczorze wróżb i zabaw z okazji "Andrzejek".

  Wielu uczniów wykazało sie wyobraźnią w doborze stroju,

  Nie zabrakło pomysłowych i widowiskowych wróżb.

  Wszyscy bawili się świetnie.

  Zapraszamy do albumu fotograficznego.

  Wpisała HM

 • WIECZORNICA PATRIOTYCZNA

   

  W dniu 28 listopada odbyło się niezwykłe spotkanie

  uczniów, rodziców i nauczycieli - WIERCZORNICA PATRIOTYCZNA.

   

  Uroczystość prowadził Kajetan z VIIa, uczennice recytowały wiersze o tematyce patriotycznej.

  Recytacjom towarzyszyły pieśni wykonane solo i w zespole.

  Na ekranie wyswietlano film o historii walk wolnościowych w Polsce.

  Ścianę zdobiły emblematy narodowe.

  Występy fotografował Patryk z Va. (patrz zakładka w albumie fotograficznym)

  Uczniów wspierały: Pani Agnieszka Furtacz, Pani Joanna Zyguła,

  Pani Agnieszka Klata i Pani Małgorzata Hollek.

  Tyle_dni_minelo.mp4

  Tak_nam.mp4

  Wiktoria.mp4

  oklaski.mp4

  wystapli.mp4

  wpisała HM

 • DYSKOTEKA ANDRZEJKOWA

  29 listopada odbyła się dyskoteka szkolna dla uczniów klas IV-VII, zorganizowana przez Samorząd Uczniowski. Wspólnej zabawie przy dźwiękach tanecznej muzyki towarzyszyły andrzejkowe wróżby. Wszyscy miło i aktywnie spędzili wolny czas.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Albumie fotograficznym.

  wpisała: MS

 • WARSZTATY "EPSILON"

  W dniach 29 i 30 listopada uczniowie klas IV c, IV a i IV b wzięli udział w warsztatach w ramach programu "Epsilon", realizowanego przez Stowarzyszenie Epsilon Centrum Edukacj i Profilaktyki z Bielska-Białej. Czwartoklasiści podczas zajęć, które miały na celu zapobieganie sytuacjom odrzucenia i izolacji w zespole klasowym, kształtowali umiejętności społeczne i komunikację interpersonalną.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Albumie fotograficznym.

  wpisała: MS

 • Dzień Pluszowego Misia- Świetlica

  Dnia 24.11. na świetlicy odbył się Dzień Pluszowego Misia. Dzieci wspólnie wykonywali różne prace plastyczne, były czytane bajki i zagadki związane z ulubionymi Misiami naszych uczniów. Każdy mógł również w tym dniu przynieść swojego najukochańszego misia.

   

  Zapraszamy do zakładki Świetlica oraz Album Fotograficzny.

  Dodała DU

 • SPOTKANIE Z KULTURĄ ZAGŁĘBIA - ZAPROSZENIE

  Serdecznie zapraszamy dzieci oraz rodziców na imprezę okolicznościową pt. "Spotkanie z kulturą Zagłębia", które odbędzie się w dn. 4 grudnia. W programie wystawa prac plastycznych biorących udział w konkursie "Najpiękniejsze w moim mieście jest..." połączona z plebiscytem na najpiękniejszą pracę, prezentacja legend i podań z regionu Zagłębia Dąbrowskiego oraz występy artystyczne (tańce i piosenki związane z Zagłębiem).

  Klasy I b oraz III a - godz. 17:00;

  Klasy I a, II a, III b, III c - godz. 18:00.

  Organizatorem spotkania okolicznościowego jest zespół nauczycieli klas I-III.

  wpisała: MS

 • Warsztaty dla uczniów klas VII

  W dniu 22 listopada 2017 r. odbyły się zajęcia warsztatowe

  kształtujące umiejętności społeczne uczniów.

  Uczestniczyli w nich uczniowie klas VII a i VII bs naszej szkoły,

  a poprowadziły je Panie z Poradni Psychologiczno-pedagogicznej nr 2 w Sosnowcu.

  Pozostałe fotki w zakładce - album fotograficzny,

  wpisała HM

 • "Z POLSZCZYZNĄ ZA PAN BRAT"

  20 listopada uczniowie klas IV-VII sosnowieckich szkół podstawowych wzięli udział w VII Międzyszkolnym Konkursie Polonistycznym "Z polszczyzną za pan brat". Spośród 60 uczestników Komisja Konkursowa wyloniła trzy zwycięskie drużyny:

  I miejsce: Wiktoria Dziurkowska i Mateusz Dyndat (SP nr 19),

  II miejsce: Ida Zielińska i Weronika Daniel (SP nr 45),

  III miejsce: Kinga Sztaba i Emilia Zaporowska (SP nr 6).

  Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

  Konkurs zorganizowały: p. M. Wileczek, p. M. Szkliniarz, p. A. Tajer, p. D. Skolucka, p. J. Zyguła we współpracy z paniami: K. Żak i W. Marcinkowską.

   

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Albumie fotograficznym.

  wpisała: MS

 • DYSKOTEKA SZKOLNA

  15 listopada odbyła się dyskoteka szkolna dla uczniów klas IV-VII, zorganizowana przez Samorząd Uczniowski, pod opieką p. A. Furtacz i p. K. Michalec. Społeczność szkolna bawiła się w rytm znanych przebojów, aktywnie spędzając wolny czas. 

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Albumie fotograficznym.

  wpisała: MS

 • AKADEMIA Z OKAZJI ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

  13 listopada społeczność naszej szkoły uczestniczyła w akademii z okazji Święta Niepodległości, którą przygotowali uczniowie klasy IV a i IV c, wraz z p. A. Tajer, p. D. Marzec i p. A. Furtacz.  Wspólne spotkanie było okazją do przypomnienia sobie ważnych wydarzeń w dziejach naszego narodu oraz sylwetek bohaterów narodowych. Podczas utroczystości uczniowie recytowali wiersze patriotyczne oraz wykonywali utwory o tej tematyce.

   

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Albumie fotograficznym.

  wpisała: MS

 • WYCIECZKA KLASY VII A DO WIELICZKI

  7 listopada uczniowie klasy VII a, wraz z p. J. Zygułą i p. A. Furtacz, wyjechali na wycieczkę do kopalni soli w Wieliczce. Wędrując trasą turystyczną, podziwiali wykute w soli piękne komory, niesamowite podziemne jeziora i unikalne solne rzeźby. Podczas wędrówki, przy pomocy przewodnika, poznali historię Kopalni i skrywane przez nią tajemnice, a także legendę księżnej Kingi, która przyniosła bogactwo soli na polskie ziemie.

   

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Albumie fotograficznym.

  wpisała: MS

 • ZBIÓRKA DLA BURKA I KOCURKA

  W dniach od 23.10. do 8.11. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w akcji charytatywnej "Zbiórka dla Burka i Kocurka". Zebrane dary, w postaci m.in. suchej karmy, koców i zabawek, zostały przekazane na rzecz schroniska dla bezdomnych zwierząt w Sosnowcu-Milowicach. Organizatorem akcji był Samorząd Uczniowski.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Albumie fotograficznym.

  wpisała: MS

 • Wymiana pocztówkowa

     Od października świetlica szkolna dołączyła do ogólnopolskiej wymiany  pocztówkowej. Akcja ta została zapoczątkowana przez wychowawców świetlic szkolnych za pomocą Facebooka. Dołączyło do Nas wiele szkół, do tej pory udało nam sie wysłac około 17 kartek pocztowych. Uczniowie bardzo aktywnie uczestniczą w tej akcji: wypisują kartki z pozdrowieniami oraz odszukują miasta na mapie z kartek, które już do nas dotarły.

   

   

  Zapraszamy do odwiedzania zakładki Świetlica oraz Albumu fotograficznego.

  dodała DU

 • AKADEMIA Z OKAZJI DNIA PAPIESKIEGO

  26 października społeczność naszej szkoły uczestniczyła w akademii z okazji Dnia Papieskiego, którą przygotowali uczniowie klasy III a, wraz z p. M. Dudałą i p. A. Furtacz.  Wspólne spotkanie było okazją do przypomnienia sobie sylwetki świętego Polaka - Jana Pawła II. Młodzi artyści nie tylko opowiedzieli o czasach młodości i pontyfikatu Papieża-Polaka, ale również zacytowali słowa, które kierował on do młodych podczas spotkań z nimi.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Albumie fotograficznym.

  wpisała: MK

 • 14 października odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej, w której uczestniczyli: dyrekcja szkoły, przedstawiciele Rady Rodziców, nauczyciele oraz uczniowie klas II-VII. Uczniowie przypomnieli wszystkim, że DEN jest nie tylko świętem wszystkich nauczycieli, ale także każdego pracownika szkoły. Przedstawienie dla całej społeczności szkolnej przygotował Samorząd Uczniowski pod opieką p. A. Furtacz.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Albumie fotograficznym.

  wpisała: MK

 • Pasowanie na świetlika

  Dnia 30.10.2017r. odbyło się "Pasowanie na Świetlika" dla uczniów klas pierwszych. Nasi najmłodsi uczniowie zostali poddani czterem próbą za które otrzymali tytuł: Mistrza Porządku, Mistrza Mądrej Sowy, Mistrza Sprawności oraz Mistrza Bajkowrgo Odkrywcy.

  Nasi uczniowie spisali sie na medal pokonując i wspólnie radząc sobie z każdym zadaniem. Na koniec złożyli uroczystą przysięgę, otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz słodkie podziękowanie za udział w uroczystości.

     

   

  Zapraszamy do odwiedzania zakładki Świetlica oraz do Albumu fotograficznego.

  dodała DU

 • 14 października odbyła się uroczystość Pasowania na Ucznia, podczas której 42 pierwszaków z klas I a i I b zostało oficjalnie przyjętych w poczet uczniów naszej szkoły. W tej niezwykłej chwili najmłodszym uczniom towarzyszyli: rodzice i bliscy, dyrekcja szkoły, ksiądz proboszcz Parafii św. Floriana, przedstawiciele Rady Rodziców, wychowawcy oraz uczniowie naszej szkoły, którzy uczestniczyli także w przygotowaniu akademii. Uroczystość przygotowały: p. I. Wnęk i p. A. Skołucka.

  Serdecznie witamy pierwszaków w naszej społeczności szkolnej i życzymy wielu sukcesów!

   

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Albumie fotograficznym.

  wpisała: MK

 • WYCIECZKA KLAS IV B i IV C DO WSI WIERZCHOWIE

  18 października uczniowie klas IV b i c wraz z: p. M. Wileczek, p. D. Marzec i p. A. Furtacz wybrali się na wycieczkę do wsi Wierzchowie. Podczas wspólnej wędrówki zwiedzali także jaskinię – pomnik przyrody Jurajskiego Parku Krajobrazowego „Dolinki Podkrakowskie”.

   

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Albumie fotograficznym.

  wpisała: MK

strona: