Konkurs dla uczniów klas 1-3. Wszyscy uczestnicy zajeli I miejsce
Gratulujemy !!!
Konkurs dla uczniów klas 1-3. Wszyscy uczestnicy zajeli I miejsce
Gratulujemy !!!
W Liceum Ogólnokształcącym nr 9 odbył się Wojewódzki Konkurs Wiedzy Biblijnej- etap dekanalny
I miejsce Dominik Kolanek
II miejsce Aleksandra Łuczyńska
III miejsce Małgorzata Sypek
Opiekun mgr Agnieszka Furtacz
Dnia 22.11.2019r. odbyło się uroczyste Pasowanie uczniów klas pierwszych na Świetliki. Na pamiątkę tego wydrzenia zostały wręczone pamiątkowe dyplomy.
19 listopada były się Potyczki Matematyczne dla uczniów klas I-III
29 listopada uczniowie naszej szkoły kolejny raz uczestniczyli w innowacyjnym projekcie języka niemieckiego. W tym roku warsztaty poświęcone słownictwu bożonarodzeniowemu przebiegały pod hasłem Geheimnissvolle Weihnachten. Podczas nowatorskiej lekcji we współpracy z kolegami i koleżankami z innych szkół województwa śląskiego nasi uczniowie bawili się słownictwem podczas licznych gier językowych, animacji językowych, dzięki ciekawostkom zagłębili się w tradycję i charakter bożego narodzenia w krajach niemieckojęzycznych. Warsztaty jak zwykle okazały się nie tylko doskonałą metodą nauki słownictwa, ale przed wszystkim świetną zabawą i integracją grupy szkolnej.
Serdecznie zapraszamy na spotkanie okolicznościowe pod hasłem „Matematyczne potyczki”, które odbędzie się dn. 19 listopada na terenie klas młodszych Szkoły Podstawowej nr 40 w Sosnowcu:
o godz. 16.30 - klasy I a, II b, III a
o godz. 17.30 – klasy I b, II a, III b
W programie recytacje, piosenki i łamigłówki o tematyce matematycznej oraz prezentacja wykonanych przez uczniów gier planszowych.
Uczniowie i nauczyciele klas I - III
8 listopada klasa 5a uczesniczyła w Rajdzie Niepodległości "Wokół Trójkąta Tzrech Cesarzy" wraz z przedstawicielami wielu sosnowieckich szkół i władzami miasta uczestniczyliśmy w uroczystościach patriotycznych i wspominaliśmy tych, którzy oddali życie w walce o niepodległość.
Agnieszka Furtacz
„11 listopada”
W historii Polski, tak się składa,
był kiedyś ponad wiek niewoli.
Jedenastego listopada
nasz kraj z niewoli się wyzwolił.
I wtedy myśl powstała taka,
by przez szacunek dla przeszłości
ten dzień na zawsze dla Polaka
pozostał Dniem Niepodległości.
Dnia 30 października świętowaliśmy Dzień Języków Obcych w naszej szkole. Klasy przygotowały stanowiska związane w różnymi krajami Europy: próbowaliśmy tradycyjnych potraw, oglądaliśmy flagi i piękne plakaty oraz zdobywaliśmy informacje o Francji, Grecji, Hiszpanii, Niemczech, Czechach, Szwecji oraz Włoszech.
W trakcie Dnia Języków Obcych odbył się konkurs wiedzy o krajach Unii Europejskiej. Uczniowie wykazali sie znajomocią państw Europy, ich stolic, potraw oraz symboli kulturowych.
I miejsce zajęła uczennica klasy 6a- Zuzanna Pieterwas
GRATULUJEMY !!!
Dnia 30.10.2019r. odbyła się wycieczka do schroniska dla zwierząt bezdomnych w Milowicach podsumowująca zbiórkę dla schroniska "Zbiórka dla Burka i Kocurka".
Agnieszka Furtacz
Na wycieczkę wyjechały wszystkie dzieci z klasy III b. Po przyjeździe na miejsce uczniowie brali udział w lekcji warsztatowej - malowanie na szkle. Prowadząca lekcję opowiadała o tym, jak w dawnych czasach malowano obrazy i jak ludzie eksponowali je w swoich domach. Następnie dzieci samodzielnie malowały "kwiaty" na szkle, a gotowe obrazki, po wyschnięciu, zabrały ze sobą. Po zakończonych zajęciach czekał już na wszystkich przewodnik, który oprowadził nas po skansenie. Opowiadał o tym, jak wyglądało życie w mieście i na wsi w XIX wieku. Pokazał nam tradycyjną chałupę, jej wyposażenie, zwiedziliśmy dom nauczyciela i oglądaliśmy, jak wyglądała klasa lekcyjna. Poznaliśmy typowe dla tych czasów życie dzieci i dorosłych. Po zwiedzaniu mieliśmy czas na piknik na powietrzu, na terenie skansenu oraz na zakup drobnych pamiątek. Mieliśmy też czas na zabawy integracyjne z wykorzystaniem piłek, skakanek, a także na pamiątkowe zdjęcia. W tym dniu dopisała nam też pogoda - było ciepło i słonecznie.
19 października 2019 odbyła się wycieczka Koła Turystycznego do Sanktuarium w Leśniowie,a także do Złotego Potoku, gdzie zwiedzaliśmy Muzeum Regionalne im. Zygmunta Krasińskiego, park placowy-Pałacu Raczyńskich, rezerwat Parkowy z jaskinią Niedźwiedzią, bramę Twardowskiego, źródła Zygmunta i Elżbiety, grodzisko "Osiedle Wały". Takie wyprawy na Jurę Krakowsko-Częstochowską to wspaniały sposób na aktywne spędzanie czasu wolnego. Zapraszamy na następne wycieczki.
Agnieszka Furtacz
Powered by aSc EduPage