Realizowane programy i projekty

W bieżącym roku szkolnym 2016/2017 realizujemy programy, projekty i działania nowatorskie:

1. Szkolny Program Wychowawczy i Program Profilaktyki
  2. Program Szkoły Promującej Zdrowie
  3. Program ogólnopolski „Bezpieczna szkoła” oraz „Bezpieczna+”
  4. Program ogólnopolski „Czytające szkoły” w ramach kampanii „Cała Polska czyta dzieciom”
  5. Program „Owoce w szkole” oraz „Szklanka mleka” we współpracy z Agencją Rynku Rolnego
  6. Program edukacyjny Trzymaj Formę”
  7. Program edukacyjny „Aktywnie po zdrowie - Zdrowo jem, więcej wiem”
  8. Program edukacyjny „Śniadanie daje moc” – klasy I-III
  9. Program edukacyjny „Między nami kobietkami”
  10. Program edukacyjny „Ortograffiti”
  11. Program edukacyjny „Oxford w naszej szkole”
  12. Program edukacyjny Diagnoza z Nową Erą – diagnoza umiejętności matematycznych
  13. Ogólnopolski program edukacyjny WOŚP „Ratujemy i uczymy ratować”
  14. Udział w ogólnopolskiej akcji „Listy dla Ziemi”
  15. Edukacyjny projekt dzienników regionalnych Polskapresse" i redagowanie z wykorzystaniem programu online gazetki szkolnej
  16. Prowadzenie ogródka przyszkolnego
  17. Witryna internetowa "Kreatywne dzieciaki" – Galeria Talentów
  18. Ogólnopolski program edukacyjny „Moje miasto bez elektrośmieci”
  19. Całoroczna akcja "Zbieramy makulaturę - chronimy lasy"
  20. Całoroczna akcja „Zbieraj kartridże”- pozyskiwanie środków finansowych na cel charytatywny.
  21. Projekt „Ciuch w ruch” – pozyskiwanie środków finansowych na rzecz Hospicjum.
  22. Projekty edukacyjne przy współpracy z Fundacją Rozwoju Wolontariatu „PROJEKTOR - wolontariat studencki”
  23. Wolontariat - Wpolpraca ze Schroniskiem dla zwierząt w Milowicach - opieka nad adoptowanym przez uczniów pieskiem