Rekrutacja 2024/2025 - informacje ogólne Zapisy do szkoły - dokumenty do pobrania Klasa I sportowa - PŁYWANIE Klasa I OGÓLNODOSTĘPNA z zajęciami dodatkowymi: łyżwy i hokej Klasa IV mistrzostwa sportowego - PŁYWANIE Klasa IV mistrzostwa sportowego - JUDO

Klasa I OGÓLNODOSTĘPNA z zajęciami dodatkowymi: łyżwy i hokej

Spotkanie informacyjne z trenerem w sprawie zajęć dodatkowych z jazdy na łyżwach i hokeja na lodzie odbędzie się
w dn. 28.02.2024r. (środa) o godz. 17.00 w szkole na świetlicy w segmencie dla klas 1-3.

Zajęcia pod patronatem HOKEJOWEGO KLUBU ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC odbywać się będą na nowoczesnym lodowisku sportowym w Zagłębiowskim Parku Sportowym ArcelorMittal Park.

Harmonogram rekrutacji, próby sprawności fizycznej oraz terminy prób sprawności fizycznej podane są w zakładce REKRUTACJA 2024/2025– INFORMACJE OGÓLNE.

Dodatkowe informacje bezpośrednio u trenera pod numerem tel. 533997072, w sekretariacie szkoły lub na stronie internetowej SP nr 40 w Sosnowcu.

Galerię i treningi hokeja można zobaczyć na: http://www.facebook.com/HokejSosnowiec

Jazda na łyżwach pozytywnie wpływa na nastój dziecka, redukuje poziom stresu, pozwala zapomnieć o codziennych problemach i skupić się na chwili obecnej. Wspaniale kształtuje mięśnie brzucha, pośladków i nóg, podnosi kondycję, dotlenia organizm, wpływa na harmonię ruchów całego ciała. Jeśli do tego dodać naukę podstaw gry w hokeja na lodzie, to w takich aspektach rozwojowych, jak: kreatywność, antycypacja, praca w zespole, wyznaczanie sobie samemu nowych celów i wyzwań - sukces naszego dziecka jest "murowany". Łyżwy oraz związany z nimi hokej na lodzie jest zalecany dla dziewcząt! i chłopców na każdym etapie rozwoju psychofizycznego. Wbrew pozorom, panująca w hokeju kultura gry oraz sztywne zasady i reguły przeciwdziałają kontuzjom i potencjalnym nieporozumieniom wśród uczestników rywalizacji sportowej. Hokej na lodzie to nie tylko świetna zabawa, ale i szkoła życia!