SZKOŁA PODSTAWOWA NR 40 W SOSNOWCU
Strona główna
Nasze Tradycje Sosnowiecki Lider Ekologii Realizowane programy i projekty Lekcje inaczej Czwartoklasiści - innowacja pedagogiczna Aktywna turystyka Bezpieczna szkoła "Ratujemy i uczymy ratować" Inicjatywy Rodziców Gazetka "Szkolne Wieści" XXVI DNI ZIEMI "Zbieramy makulaturę – oszczędzamy lasy" "Moje miasto bez elektrośmieci" "Zbieramy nakrętki - pomagamy innym" Wolontariat 6-latki - dotarły już do IV klasy Kreatywne dzieciaki

Aktywna Szkoła

 

https://sp40sosnowiec.edupage.org/photos/album/716/hdimg97f0813aa24a529287bf.jpg  O mieście Sosnowcu uczymy się w terenie.


 

https://sp40sosnowiec.edupage.org/photos/album/632/hdimgdb107bb3f34a8d608af3.jpg Samodzielnie przygotowane II śniadanie - ono daje moc. 


 

https://sp40sosnowiec.edupage.org/photos/album/699/hdimg12659758a4aa9e1c66b5.jpg  Lekcje ratownictwa we współpracy z klasą ratowniczą ZSO 14.


 

https://sp40sosnowiec.edupage.org/photos/album/678/hdimgafa4bd996eec939716cd.jpg  https://sp40sosnowiec.edupage.org/photos/album/678/hdimg6135f3e32e3b82f48ece.jpg

Lekcje w Zespole Szkół Muzycznych to prawdziwe spotkanie ze sztuką.


 

https://sp40sosnowiec.edupage.org/photos/album/667/hdimg3211e9758a3214080de4.jpg  Lekcje z zakresu ceramiki i garncarstwa.Warsztaty kulinarne - c.d - rok szkolny 2016 / 2017

 

W tym roku szkolnym warsztay odbywaja sie z podziałem na 2 grupy:

środa (1-sza w m-cu) - uczniowie klas trzecich (s.C 2) pod kierunkiem p. Anny Skołuckiej

czwartek (1-szy w m-cu) - uczniowie klas drugich (s. 1B)  pod kierunkiem p. Gabrieli Dybała

Serdecznie zapraszamy tych, którzy lubią kulinarne zabawy.

 

październik 2016- Jeżyki z gruszek ozdobione winogronem (tu znajdziesz więcej)

listopad 2016- Bananowe łódeczki z serkiem i orzechami (tu znajdziesz więcej)

grudzień 2016- Piernikowe szaleństwa (tu znajdziesz więcej)

styczeń 2017 - Koreczki karnawałowe (tu znajdziesz więcej)

luty 2017 - Koktajl jogurtowo - owocowy (tu znajdziesz więcej)

marzec 2017 - Pasty twarożkowe - ( tu znajdziesz więcej)

kwiecień 2017 - Fantazje z jajkami na talerzy - (tu znajdziesz więcej)

maj  2017 - Ciasto "Rafaello" - (tu znajdziesz więcej)

 


Warsztaty kulinarne: X 2015 - V 2016

Uczestnicy zdobywają nowe doświadczenia za pomocą zmysłu smaku, zapachu i dotyku. To lekcje samodzielności i odpowiedzialności, nauka nakrywania do stołu i dekorowania go, to także okazja do przekazania informacji na temat zdrowego odżywiania oraz higieny pracy w kuchni. Uczestnicy w sposób praktyczny uczą się przygotowywać proste potrawy na bazie naturalnych składników. Na koniec zajęć jest czas na konsumpcję przygotowanych potraw.

                                                                                  (zobacz film 1)  

                                                                                                        (zobacz film 2) 

https://sp40sosnowiec.edupage.org/photos/album/586/hdimg002.jpg https://sp40sosnowiec.edupage.org/photos/album/586/hdimg013.jpg https://sp40sosnowiec.edupage.org/photos/album/586/hdimg005.jpg

Zajęcia w szkolnym ogródku. Robienie grządek, sianie roślin i dbanie o nie to prawdziwa lekcja przyrody.


9 PAŹDZIERNIKA 2014 r. uczniowie klas II pod opieką p. M. Hamryszak, p. E. Łudzeń i p. A. Furtacz wyruszyli na wycieczkę do Górnośląskiego Parku Etnograficznego w Chorzowie.  Uczestniczyli w lekcji "W starej szkole", gdzie mieli możliwość porównania dawnej i współczesnej szkoły: siedzieli w dawnych ławkach, pisali na łupkowej tabliczce, piórem maczanym w kałamarzu, czytali teksty z "Elementarza", a także próbowali klęczeć na worku z grochem. Następnie zwiedzali dawne chaty, pomieszczenia gospodarskie, młyn, kościół, oglądali zwierzęta hodowlane zgłębiając tajniki życia dawnych mieszkańców wsi. Na koniec mieli możliwość przejażdżki bryczką po terenie skansenu.


 

19 listopada 2013 odbyły się 2 lekcje otwarte: dla rodziców i grupy 6 - latków z Przedszkola nr 45Zajęcia zostały przygotowane przez klasę II b  z wychowawcą p. G. Polak. Tematem był cykl "Stolice Polski". Zajęcia omawiały pierwszą stolicę Polski - Gniezno. Dzieci inscenizowały legendę, a następnie opowiadały na temat życia ludzi w dawnym grodzie. Imponującą oprawą były makiety grodów wykonane przez dzieci z pomocą rodziców, stroje oraz różne eksponaty.

 


17 stycznia 2014 r. klasa II b wraz z wychowawcą G. Polak zaprosiła po raz kolejny gości na lekcję otwartą z cyklu "Stolice Polski". Tym razem gościli klasę IV a wraz z nauczycielem języka polskiego p. Alicją Ogurek i wicedyrektora szkoły p. Anitę Zgodę. Dzieci starały się przekazać w ciekawy sposób wiadomości na temat stolic Polski, odgrywały scenki, demonstrowały makiety grodów. Na zakończenie dla uczniów klasy IV a odbył się konkurs wiadomości historycznych z tego okresu Polski. Uczniowie wiele informacji zapamiętali i potrafili bardzo dobrze odpowiedzieć na wiele pytań. Lekcja otwarta okazała się dobrą formą współpracy obustronnej.


 

26 listopada 2013 r. klasa II b wraz z wychowawcą p. G. Polak zaprosiła uczniów klas I - III oraz dzieci z Przedszkola nr 45 na "JESIENNY POKAZ MODY". Stroje były pomysłowe, barwne, niekiedy zaskakujące. Zostały przygotowane z pomocą rodziców. Każdy model stroju miał swoją nazwę i odpowiedni komentarz. Występujące dzieci - modele oraz wspaniała widownia doskonale się bawili.


   Zajęcia otwarte w klasie Ia dla grup przedszkolnych


   Hodowla dżdżownic w klasie Ia


   Spotkanie z pisarzem Pawłem Beręsewiczem


   Zajęcia edukacyjne - "Na ratunek lasom"


     Poznajemy nasze Zagórze


   Lekcje w Bibliotece Miejskiej


  Lekcje decoupage


 Hodowla cebuli w klasie Ia


  Życzenia po angielsku


  Pogadanki z pielęgniarką


 

   Dzieciaki sadzeniaki - zajęcia w Sklepie "Leory Merlin"