Zajęcia na basenie

WYJAZDY NA BASEN

Nauczanie pływania służy nie tylko celom sportowym, ale także użytkowym, rekreacyjnym, zdrowotnym, higienicznym i leczniczym. Nauczanie pływania podporządkowane jest ogólnym zadaniom wychowania fizycznego. Powszechnie uważa się pływanie za jeden z najzdrowszych sportów. Ruch w wodzie, połączony z pokonywaniem znacznego jej oporu, harmonijnie kształtuje postawę ciała. Pływanie ma również ogromne działanie korekcyjne.

Celem zajęć jest zaspokojenie określonych zainteresowań sportowych uczniów, nauczenie dzieci bezpiecznego korzystania z akwenów wodnych, zapewnienie rozrywki i aktywnego wypoczynku po nauce szkolnej. Zajęcia na basenie mają na celu oswojenie dzieci ze środowiskiem wodnym, przezwyciężenie lęku, jak również zdobycie podstawowych umiejętności w pływaniu. Ma na celu przygotowanie uczniów do właściwej nauki pływania. Jest to również wychodzenie naprzeciw zgłaszanym przez rodziców potrzebom kontynuowania organizacji zajęć nauki  pływania.