Czwartoklasiści - innowacja pedagogiczna

Innowacja pedagogiczna „Czas na TIK – wiemy i umiemy” została wprowadzona przez mgr Monikę Wileczek dla uczniów klasy IV. Stanowi ona kontynuację działań realizowanych przez nauczyciela w I etapie kształcenia oraz I półroczu br. szkolnego i polega na rozszerzeniu ich zakresu.

Podstawą jej wdrożenia jest stworzenie na platformie WIX witryny internetowej „Czwartoklasiści” i zamieszczanie na niej e-ćwiczeń opracowanych z wykorzystaniem serwisu GMAIL. Dodatkowym elementem wspierającym proces nauczania stanowią interaktywne moduły przygotowane dzięki aplikacji LearningApps. Wykorzystywane są przy użyciu smartfonów po zalogowaniu się lub odczytaniu kodu graficznego QR.

W celu rozszerzenia wachlarza proponowanych dzieciom narzędzi multimedialnych zapraszam także do redagowania we współpracy ze mną gazetki internetowej „Szkolne Wieści” na internetowej platformie Junior Media w ramach edukacyjnego projektu dzienników regionalnych Polska Press Grupy.

kliknij TUTAJ, aby otworzyć witrynę