KADRA PEDAGOGICZNA WIZJA I MISJA HISTORIA SZKOŁY PATRON SZKOŁY CERTYFIKATY MODEL ABSOLWENTA - PRACE UCZNIÓW NASZE TRADYCJE PRZYJACIELE SZKOŁY NASI DARCZYŃCY I PARTNERZY REALIZOWANE PROGRAMY I PROJEKTY INNOWACJA "Interaktywny język polski" INNOWACJA "Lektury na planszy" INNOWACJA "Zróbmy coś pięknego" INNOWACJA "Czas na TIK!" INNOWACJA "W świecie szyfrów" INNOWACJA "W świecie dramy" INNOWACJA "Gry na lekcjach matematyki" INNOWACJA "English around the world" LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI OPIEKA MEDYCZNA GAZETKA "Szkolne Wieści"

REALIZOWANE PROGRAMY I PROJEKTY

Program „Ratujemy i uczymy ratować"

realizujemy w naszej szkole od 2012 roku

Koordynatorki: mgr Małgorzata Hamryszak, mgr Irena Wnęk

Program powstał dzięki Fundacji WOŚP i jest adresowany do uczniów klas I - III.
Swym zakresem obejmuje tematy:
•    Bezpieczeństwo;
•    Sprawdzanie przytomności;
•    Wzywanie pomocy;
•    Sprawdzenie oddechu;
•    Ułożenie nieprzytomnego w pozycji bocznej;
•    Oddechy ratownicze i uciskanie klatki piersiowej;
•    Łańcuch przeżycia.

Materiały dydaktyczne: podręczniki i ćwiczenia, filmy edukacyjne i plansze z zakresu pierwszej pomocy pozyskane z WOŚP, telefony instruktażowe, fantomy, dyplomy "Małego Ratownika".

Dzieci uczą się zasad udzielania pierwszej pomocy, zaczynając od prawidłowego wezwania pomocy przez telefon po najprostsze czynności przy osobie poszkodowanej.

Dzieci ćwiczą na manekinach, które otrzymaliśmy od WOŚP. Zajęcia prowadzone są w formie zabawy, a odpowiednie pomoce pozwalają skutecznie przekazywać i przyswajać wiedzę. Taka forma zajęć cieszy się dużym zainteresowaniem. Dzieci bardzo chętnie i aktywnie uczestniczą w spotkaniach, potrafią wykazać się zdobytą wiedzą i zastosować ją w praktyce.

Znalezione obrazy dla zapytania ratujemy i uczymy ratować cele programu

Znalezione obrazy dla zapytania ratujemy i uczymy ratować